© Pixabay
Przemysł elektroniczny |
Relpol i UZ: nowy przekaźnik umożliwi obniżenie kosztów zużycia energii
Konstruktor Relpolu i zarazem doktorant Uniwersytetu Zielonogórskiego pracuje nad przekaźnikiem elektromagnetycznym pozwalającym na obniżenie kosztów zużycia energii elektrycznej.
W ramach programu doktoratu wdrożeniowego Piotr Tetlak, doktorant Uniwersytetu Zielonogórskiego, opracowuje rozwiązania techniczne poprawiające efektywność energetyczną przekaźników elektromagnetycznych, co pozwoli na znaczną redukcję zużycia energii, a tym samym korzyści ekologiczne i finansowe – informuje firma Relpol.
Projekt realizowany przez Piotra Tetlaka jest częścią programu wspieranego przez NCBiR: „Opracowanie przemysłowych przekaźników bistabilnych oraz przemysłowej technologii ich produkcji”. Całkowity koszt przedsięwzięcia to około 31,6 mln PLN, a okres kwalifikowalności kosztów dla projektu trwa od 1 lipca 2020 do 30 czerwca 2023 roku.
Nowy produkt ma zostać wdrożony do produkcji w ciągu najbliższych trzech lat.
Relpol SA jest producentem przekaźników działającym w branży od 1958 roku. Produkty firmy stosowane są w obszarach: automatyki przemysłowej i energetycznej, energoelektroniki, elektroniki przemysłowej i użytkowej, telekomunikacji, AGD i innych.