reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

Bitstream przeznaczył ponad 3 mln PLN na rozwój produkcji

Bitstream, specjalista w zakresie produkcji profesjonalnych urządzeń synchronizacji czasu i transmisji danych, we wrześniu zakończył modernizację linii produkcyjnej. Firma zwiększy zatrudnienie.

Bitstream, decydując się na inwestycję w linię produkcyjną, wziął pod uwagę dwa główne czynniki. Po pierwsze, rosnące zainteresowanie branż infrastruktury krytycznej specjalistycznym sprzętem firmy. A po drugie, potrzebę produkcji urządzeń coraz bardziej niezawodnych i zaawansowanych technologicznie wymuszaną przez rosnący poziom miniaturyzacji i automatyzacji.

Znaczenie precyzyjnej synchronizacji czasu rośnie wraz z rozwojem takich obszarów, jak smart grid, przemysł 4.0 czy sieci 5G, jest to bowiem kluczowa technologia dla sprawnego działania podobnych systemów. Strategiczny kierunek rozwoju firmy to systemy transmisji danych z precyzyjną synchronizacją czasu i wierzę, że w tym obszarze możemy zostać liderem w skali światowej – mówi Dariusz Pietrzyk, CEO Bitstream. 

Nowe zakupy z pewnością przyspieszą realizację powyższego planu Bitstream, gdyż modernizacja produkcji zapewniła poprawę jakości i wydajności. W porównaniu do poprzedniej konfiguracji linii, Bitstream zwiększył 13-krotnie szybkość montażu płytek, a pełna robotyzacja procesu pozwala na precyzyjne układanie bardzo małych elementów, zaczynających się od rozmiarów 0,4x0,2 mm. Firma zwraca przy tym szczególną uwagę na fakt zautomatyzowanej i dużo dokładniejszej kontroli jakości przeprowadzanej przez automatyczną inspekcję optyczną AOI. 

Dzięki wsparciu z Unii Europejskiej firma zrealizowała zakup kompletnej zautomatyzowanej linii produkcyjnej, w której skład wchodzą automat montażowy SMT ATOM-3 firmy EuroPlacer (pierwsza taka wersja w Polsce i 28. na świecie), automatyczna sitodrukarka, inspekcja AOI oraz system automatycznego załadunku transportu i rozładunku produkowanych elementów. Dodatkowo inwestycja objęła zakup robota do automatyzacji procesu lutowania elementów przewlekanych, jak i dodatkowe narzędzia do testowania wyrobu końcowego. Całkowita wartość inwestycji to około 3,1 mln PLN brutto, z czego wkład UE jest na poziomie 1,8 mln PLN. 

Bitstream planuje już kolejne inwestycje w takich obszarach jak automatyzacja nakładania powłok lakierowych (conformal coating) oraz szybkie prototypowanie elementów mechanicznych. Firma potrzebuje też rąk do pracy. 

- Aktualnie poszukujemy nowych osób zarówno do działu R&D, jak i do działu sprzedaży. W obu tych działach planujemy zwiększenie zatrudnienia – informuje Dariusz Pietrzyk. 

Bitstream rozpoczął działalność w 2004 roku. Firma jest polskim producentem profesjonalnych urządzeń transmisji danych, głosu i video dla telekomunikacji, energetyki, systemów zabezpieczeń, automatyki przemysłowej i innych. Pierwsze lata działalności firmy zostały całkowicie poświęcone działaniom badawczo-rozwojowym i do teraz Bitstream może się pochwalić silnymi kompetencjami w tym obszarze, bowiem około 30% kadry pracuje w dziale B+R. 

Obecnie Bitstream prowadzi sprzedaż głównie na rynek polski, ale intensywnie pracuje nad rozwojem eksportu – z coraz lepszymi efektami na tym polu. – Nacisk kładziemy głównie na rynki Europy oraz Ameryki Południowej i tutaj też możemy się pochwalić projektami zrealizowanymi z sukcesem w odległym Urugwaju – mówi Dariusz Pietrzyk. 

- Zakończoną we wrześniu inwestycję widzę jako milowy krok w rozwoju firmy. Automatyzacja produkcji jest oczywistym kierunkiem dla zwiększenia jej wydajności i konkurencyjności, a decydując się na ten projekt szczególny nacisk położyliśmy z jednej strony na możliwości technologiczne, a z drugiej strony na automatyzację całego procesu, włączając w to weryfikację i testy, co wprost przekłada się na powtarzalność i jakość naszych rozwiązań – podsumowuje Dariusz Pietrzyk, CEO Bitstream.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 11 2024 07:39 V22.4.25-2
reklama
reklama