reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

Merck: 3 mld EUR na rozwój elektroniki

Merck zamierza wykorzystać możliwości rozwoju, które pojawiają się wraz z rosnącym globalnym popytem na innowacyjne półprzewodniki i materiały do wyświetlaczy.

Merck do końca 2025 roku wyda ponad 3 mld EUR na rozwój innowacyjności i możliwości swojego biznesu elektronicznego. Firma będzie nadal mocno inwestować w badania i rozwój w dziedzinie materiałów, a także przeznaczy ponad 2 mld EUR na aktywa trwałe.
Inwestycja jest istotną częścią programu rozwoju dla biznesu elektroniki, Level Up, ogłoszonego 9 września podczas Merck Capital Markets Day. W ramach Level Up Merck chce wykorzystać możliwości rozwoju, jakie pojawiają się wraz z rosnącym globalnym popytem na innowacyjne półprzewodniki i materiały do wyświetlaczy. Zapotrzebowanie to jest napędzane wykładniczym wzrostem ilości danych oraz istotnymi trendami technologicznymi, takimi jak internet rzeczy i 5G – informuje firma. Merck dąży to osiągnięcia średniego rocznego wzrostu dla biznesu elektronicznego na poziomie 3-6% w latach 2021-2025. – Dzięki programowi wzrostu Level Up znacznie zwiększamy globalny zasięg produkcyjny oraz pobudzamy badania i rozwój oraz innowacje. Nasze bardzo atrakcyjne rynki wzrostu, takie jak półprzewodniki i OLED, rozwijają się w coraz szybszym tempie. Wykorzystując tę dynamikę, znacznie poprawiamy perspektywy rozwoju – komentuje Kai Beckmann, członek zarządu Merck i dyrektor generalny Electronics. Merck zainwestuje w cyfrowe modele biznesowe i kompetencje w zakresie analizy danych, a także w innowacje i rozbudowę mocy produkcyjnych blisko klientów, zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych, Korei, Tajwanie, Chinach i Niemczech. Firma nie wyklucza także przejęć firm działających w tej samej branży.
Biznes elektroniki firmy Merck dostarcza ciekłe kryształy i materiały OLED do produkcji ekranów i wyświetlaczy, materiały do produkcji układów scalonych, czy pigmenty efektowe do zastosowania w przemyśle motoryzacyjnym, kosmetycznym i poligraficznym oraz materiały funkcjonalne na potrzeby rozwiązań służących pozyskiwaniu energii. Firma dysponuje siecią ośrodków badawczo-rozwojowych – jej Centra Technologii Elektronicznych działają w Stanach Zjednoczonych, Korei, Niemczech, Tajwanie, Japonii i Chinach. Merck to firma naukowo-technologiczna działająca w sektorach: healthcare, life science oraz electroniki. Istnieje od 350 lat, a jej większość nadal pozostaje w rękach potomków Friedricha Jacoba Mercka, który założył ją w Darmstadt (Niemcy) w 1668 roku. Obecnie Merck zatrudnia około 57 tys. osób w 66 krajach. W 2019 roku firma zainwestowała w prace badawczo-rozwojowe 2,2 mld EUR.

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama