reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 10 maja 2010

Drugie podejście do prywatyzacji Lumel SA

Skarb Państwa zaprosił do negocjacji w sprawie sprzedaży 85% akcji Lumel S.A. To drugie podejście do prywatyzacji spółki.
Chętni do nabycia akcji Lumel S.A. mogą zgłaszać się do 11 czerwca 2010. Przedmiotem negocjacji będzie w szczególności: cena za nabywany pakiet akcji Spółki, proponowany przez Potencjalnego Inwestora program rozwoju Spółki, obejmujący m.in. zobowiązania inwestycyjne, zobowiązanie do podwyższenia kapitału zakładowego, zobowiązania w zakresie ochrony środowiska, zobowiązania w zakresie ochrony interesów pracowników i innych osób związanych ze Spółką oraz sposób zabezpieczenia wykonania tych zobowiązań.

Przychody Lumel S.A. w roku 2008 wyniosły 66.9 mln zł, zysk EBIDTA 7.4 mln zł, natomiast zysk netto 1 mln zł. Firma zatrudnia 630 osób.

To druga próba prywatyzacji spółki – pierwszą MSP podjęło na jesieni 2008 roku. Zgłosiło czterech chętnych do zakupu kontrolnego pakietu akcji (Relpol S.A., Tar Heel Capital, Nitrex Metal GmbH oraz Prettl Management Services GmbH), ale żaden z oferentów nie zaproponował satysfakcjonującej ceny.

Lumel jest liderem na rynku krajowym oraz europejskim w zakresie innowacyjnych rozwiązań i produkcji urządzeń automatyki przemysłowej oraz precyzyjnych odlewów ciśnieniowych. Działalność spółki koncentruje się w 4 głównych obszarach biznesowych:
(i) produkcji urządzeń automatyki przemysłowej przeznaczonej do pomiarów i przetwarzania, regulacji i rejestracji oraz transmisji i wizualizacji procesów przemysłowych;
(ii) produkcji i obróbce precyzyjnych odlewów ciśnieniowych ze stopów aluminium oraz wykonawstwie form i narzędzi;
(iii) usługach w zakresie projektowania i wykonawstwa systemów automatyki;
(iv) usługach w zakresie montażu pakietów elektronicznych w różnych technologiach oraz usługach montażu elementów mechaniki precyzyjnej w szczególności stanowiących elementy urządzeń automatyki przemysłowej.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2