reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 03 listopada 2008

PKC Group zwalnia pracowników w Estonii, Rosji i Finlandii

Ze względu na pogorszenie się rynku, PKC Group, nowy właściciel działu produkcji wiązek w MAN Starachowice, obniża prognozy na 4Q, rozpoczyna rozmowy z załogą w Kempele oraz dokonuje zmian w kierownictwie Działu Wiązek.
Prognoza PKC Group na czwarty kwartał roku została obniżona, w efekcie czego rentowność operacyjna ma być znacznie mniejsza aniżeli w ostatnim kwartale 2007. […] Popyt na pojazdy użytkowe w obecnym roku uległ znacznemu osłabieniu, tak więc firma spodziewa się stopniowego spadku produkcji w końcówce roku. Aby zapewnić konkurencyjność Grupy PKC, niezbędne jest zmniejszenie skali operacji do poziomu, który lepiej odpowiada obecnemu popytowi, a także reorganizacja operacji. Kroki nakierowane na redukcję zatrudnienia zostały podjęte już w zakładach w Estonii oraz w Kostomuksza w Rosji. Podobnie, również w Kempele podjęto negocjacje, podyktowane względami produkcyjnymi oraz finansowymi, mające doprowadzić do restrukturyzacji operacji. Negocjacje dotyczą wszystkich grup zawodowych, a potencjalne zwolnienia mogą dotyczyć 100 osób.

Wprowadzone zostaną również zmiany w kierownictwie Działu Wiązek. Ustąpi dotychczasowy szef Jaan Murdla, którego zastąpi Pekka Korkala. Dywizja Produkcji Wiązek zatrudnia w całej Europie ponad 3000 osób, a zakłady produkcyjne zlokalizowane są w Kempele, Keila, Haapsalu, Kostomuksza (Rosja) oraz w Pskowie (Estonia). Niedawno evertiq informował również o przejęciu przez koncern PKC działu produkcji wiązek od MAN w Starachowicach, w który zatrudnienie znajduje około 1000 dalszych osób.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-1