reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© prodrobot
Przemysł elektroniczny |

Kończą się zapisy na akcje twórcy robotów medycznych

Prodromus do końca sierpnia przyjmuje zapisy na akcje w trwającej ofercie publicznej. Medtechowy start-up zamierza pozyskać do 4 mln PLN na rozszerzenie sieci dystrybucji i ubiegać się o debiut na rynku NewConnect jeszcze w IV kw. 2021 roku.

Wpływy z nowo emitowanych 444 444 akcji serii C Prodromus po cenie emisyjnej jednej akcji równej 9,00 PLN mają zostać wykorzystane na sfinansowanie prorozwojowej strategii spółki oraz upublicznienie spółki w Alternatywnym Systemie Obrotu (NewConnect) na przełomie 2021 i 2022 roku.
Najbliższy tydzień to dla krakowskiego start-upu specjalizującego się w konstrukcji robotów rehabilitacyjnych gorący okres. 31 sierpnia kończy się termin zapisów w ramach pierwszej publicznej emisji akcji spółki, w dniach 1-3 września Prodrobot prezentowany jest na amerykańskich targach branżowych FIME, a kilkanaście urządzeń w wersji demo trafi w najbliższy czasie na rynek chiński. Eksport odpowiada za około 80% wolumenu sprzedaży spółki. – USA i Chiny to nasze priorytetowe kierunki, jeśli chodzi o sieć dystrybucji – komentuje Bartłomiej Wielogórski, prezes Prodromus SA. – Biorąc pod uwagę przesłanki demograficzne, finansowe i epidemiologiczne to właśnie tam widzimy największy potencjał na rozwój naszej spółki. Prowadzimy szeroko zakrojone działania marketingowe i wybieramy lokalnych dystrybutorów. Na razie Prodrobot dostępny jest w tych krajach w wersji demonstracyjnej, ale zainteresowanie naszym rozwiązaniem jest ogromne – dodaje Bartłomiej Wielogórski. Środki z prowadzonej emisji mają zostać przeznaczone m.in. na uzyskanie niezbędnych certyfikacji i ochrony patentowej na nowych rynkach. Spółka zakłada rejestrację Prodrobota i możliwość jego komercjalizacji w ciągu kilku najbliższych miesięcy. Planowany początek sprzedaży w USA to pierwszy kwartał 2022 roku. Na rozwój rynkowy Prodrobota Magna w USA chce przeznaczyć 1,1 mln PLN, z kolei proces rejestracji tego robota w EU to około 250 tys. PLN, rozbudowa działu handlowego to planowane 1,1 mln PLN, zasilenie kapitału obrotowego – 450 tys. PLN, wkład własny do kolejnych grantów przeznaczonych na rozbudowę funkcjonalności portfolio – 850 tys. PLN, a koszty debiutu na NewConnect – 250 tys. PLN. Minimalny zapis to 50 papierów, za kwotę 450 PLN. Planowany przydział akcji nastąpi 14 września.
Prodromus produkuje i dostarcza urządzenia rehabilitacyjne z systemem biofeedbacku w czasie rzeczywistym, aktualnie przeznaczone głównie dla dzieci. Opatentowana autorska technologia jest rozwijana od dekady, a prawie 40 Prodrobotów pomaga pacjentom w 10 krajach w Europie i w Azji. Spółka współpracuje z 17 dystrybutorami w 29 krajach na całym świecie. Na rynku polskim Prodromus prowadzi także sprzedaż bezpośrednią.

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 28 2023 17:23 V21.1.4-1
reklama
reklama