reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

SoftBlue dwukrotnie zwiększyło przychody za pierwsze półrocze

SoftBlue SA, firma technologiczna z rynku NewConnect, w I półroczu 2021 roku wypracowała 6,4 mln PLN przychodów netto ze sprzedaży. W samym Q2 przychody osiągnęły poziom 3,6 mln PLN.

Spółka zamknęła pierwsze półrocze zyskiem netto o wartości 0,15 mln PLN. EBITDA od stycznia do czerwca wyniosła 0,43 mln PLN.
Na wzrost wyników finansowych SoftBlue wpłynął przede wszystkim wzrost zainteresowania głowicą pomiarową AirDron, realizacja projektów w ramach Centrum Badawczo-Rozwojowego oraz dywersyfikacja działalności o usługi telekomunikacyjne po przejęciu biznesu EasyCALL – wyjaśnia spółka w komunikacie.
– Pierwsze półrocze zamykamy wzrostem wyników finansowych. Od stycznia do czerwca 2021 wypracowaliśmy zysk netto na poziomie 0,15 mln PLN, w samym drugim kwartale także osiągnęliśmy nieznaczny zysk. Przychody netto ze sprzedaży od stycznia do czerwca wyniosły 6,4 mln PLN. W ten sposób podwoiliśmy wynik w porównaniu do analogicznego okresu z ubiegłego roku. W Q2 przychody osiągnęły konsekwentny wzrost względem minionych kwartałów. Ich wartość wyniosła 3,6 mln PLN. To 9-krotność wyniku w porównaniu r/r. Dobre wyniki finansowe SoftBlue to m.in. zasługa przejęcia biznesu EasyCALL z końca ubiegłego roku. Dzięki temu przez ostatnie miesiące mogliśmy rozwijać działalność SoftBlue o nowy obszar, jakim jest telekomunikacja. W jego ramach odświeżamy i wdrażamy coraz to nowe projekty. Chcemy, aby pierwsze tego efekty widoczne były jeszcze w tym roku – mówi Michał Kierul, prezes zarządu SoftBlue SA. – Na wypracowane przychody wpływ miało także sfinalizowanie projektów w ramach Centrum Badawczo-Rozwojowego oraz realizacja istotnych umów dotyczących sprzedaży naszego flagowego systemu AirDron. – dodaje. W czerwcu mobilny system antysmogowy AirDron trafił w wiele miejsc w tym do powiatu słupskiego. System sprawdza jakość powietrza oraz wspiera akcje ratownicze i działania prewencyjne. W tym samym miesiącu SoftBlue zakończyło kolejne wdrożenie. Tym razem aparatura trafiła do zespołu Instytutu Geofizyki Polskiej Akademii Nauk. Jak podkreśla CEO SoftBlue, zainteresowanie AirDronem widać w szczególności ze strony instytutów badawczych i samorządów terytorialnych. SoftBlue informuje, że kontynuuje rozwój produktów w ramach oferty IoT. Jest to możliwe dzięki przeprowadzonej w lutym br. ofercie publicznej SoftBlue, w ramach której do spółki wpłynęło ponad 10 mln PLN. Lwią cześć pozyskanych środków firma przeznacza przede wszystkim na rozwój i marketing projektów IoT. Wśród ważnych wydarzeń wspierających rozwój innowacyjności SoftBlue była otrzymana w kwietniu decyzja Kujawsko-Pomorskiej Agencji Innowacji o dofinansowanie projektu „Specjalistyczny system nadrzędny do urządzeń pomiarowych”. Został on zakwalifikowany do otrzymania dotacji w ramach Funduszu Badań i Wdrożeń. Wartość projektu to 0,6 mln PLN, dofinansowanie wyniosło blisko 0,4 mln PLN. Obecnie bydgoska spółka tworzy własne Centrum Badawczo-Rozwojowe poświęcone racjonalnemu gospodarowaniu wodą w systemach zbiorowego zaopatrzenia. 6 sierpnia br. SoftBlue otrzymało prawomocne pozwolenie na budowę inwestycji. Prace rozpoczną się jeszcze w tym roku.

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 28 2024 11:54 V22.3.46-2