© bosch_mems
Analizy |
Najwięksi producenci MEMS
Rynek MEMS ma do 2026 roku osiągnąć wartość 18,2 mld USD, a średni roczny wzrost w okresie 2020-2026 szacowany jest na 7% – prognozuje Yole Développement.
Najwięksi gracze w sektorze MEMS to kolejno: Bosch, Broadcom, Qorvo, STMicroelectronics, Texas Instruments, Goermicro (Goertek), HP, Knowles, TDK i Infineon – zgodnie z poniższą grafiką.
– Rynek MEMS w dużej mierze opiera się na aplikacjach konsumenckich, które stanowią 62% całego rynku oraz przemyśle motoryzacyjnym odpowiadającym za 16% rynku. Dlatego spodziewaliśmy się, że w zeszłym roku rynek MEMS ucierpi z powodu negatywnego wpływu COVID-19 na dostawy smartfonów i samochodów. Ale tak nie było. Sprzedaż czujników MEMS wzrosła w drugiej połowie 2020 roku – komentuje Jérôme Mouly, główny analityk w zespole ds. czujników i aktuatorów w Yole Développement.
Producenci wznowili uzupełnianie zapasów po oznakach stabilizacji i ożywienia na kluczowych rynkach końcowych. Co więcej, silny popyt na MEMS do aplikacji konsumenckch całkowicie zrekompensował spowolnienie w przemyśle motoryzacyjnym. W związku z tym rynek MEMS był wart prawie 12,1 mld USD w 2020 roku, czyli o ponad 2% więcej niż rok wcześniej. Po słabych latach 2019 i 2020 analitycy Yole spodziewają się, że w 2021 roku rynek wzrośnie o 11%, osiągając 13,4 mld USD. Następnie wysokie jednocyfrowe wzrosty wywindują roczne przychody MEMS do 18,2 mld USD w 2026 roku.
Rynek MEMS ma rosnąć dzięki nowym możliwościom wykorzystania mikrofonów i mikrogłośników w segmencie audio, popularności czujników optycznych czy czujników inercyjnych MEMS oraz dzięki innym pojawiającym się zastosowaniom.
Jeśli chodzi o trendy technologiczne w branży, Yole Développement przypomina, że producenci czujników MEMS zawsze zwracali uwagę na zmniejszanie rozmiarów, ograniczanie kosztów i wzrost wydajności. Obecnie jednak obserwowana jest tendencja do podejścia bardziej systemowego, gdzie kluczowa jest heterogeniczna integracja, a celem zwiększenie wydajności na poziomie systemu, przy jednoczesnej poprawie dokładności i obniżeniu kosztów – raportują eksperci.
© Yole Développement