reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

LG Chem: 8,7 mld USD na zrównoważony rozwój

LG Chem zamierza przyspieszyć ekologiczną transformację swojego biznesu i do 2025 roku zainwestuje 10 bln KRW (8,7 mld USD) w rozwój działalności w zakresie materiałów akumulatorowych, materiałów odnawialnych i biotworzyw.

LG Chem ma ambicje, aby nie być już tylko tradycyjną spółką petrochemiczną, ale rozwijać się w sposób zrównoważony, koncentrując się m.in. na inżynierii materiałowej. Należąca do LG Group spółka chemiczna zamierza realizować swoje plany rozszerzając współpracę z największymi graczami w branży poprzez fuzje i przejęcia, joint venture i strategiczne inwestycje. LG Chem informuje, że obecnie analizowanych jest ponad 30 projektów.
Ogromne inwestycje LG w produkcję materiałów akumulatorowych wynikają z rosnącego popytu na pojazdy elektryczne. Firma przewiduje, że rynek tych materiałów wzrośnie do 2026 roku do około 100 bln KRW (87 mld USD), z 39 bln KRW (34 mld USD) w 2021 roku.
Spółka macierzysta producenta akumulatorów LG Energy Solution zapowiedziała, że przeznaczy 6 bln KRW (5,22 mld USD) na inwestycje w sektorze e-mobilności, aby zwiększyć moce produkcyjne w zakresie głównych materiałów do akumulatorów litowo-jonowych, w tym katod, anod i separatorów. Ma to zapewnić stabilność łańcucha dostaw akumulatorów. W grudniu LG Chem rozpocznie budowę fabryki materiałów katodowych w koreańskim Gumi, aby zwiększyć roczną zdolność produkcyjną z obecnych 40 000 ton do 260 000 ton w 2026 roku. LG Chem chce też zabezpieczyć dostawy metali do akumulatorów litowo-jonowych i – jak informuje – jest już blisko podpisania wspierającej ten cel umowy joint venture. Firma rozważa też różne formy partnerstwa, aby w najbliższej przyszłości zbudować własną fabrykę separatorów. Zapowiedziana kwota 10 bln KRW obejmuje również 3 bln KRW (2,61 mld USD), które LG Chem do 2025 roku planuje wydać na zwiększenie mocy produkcyjnych bio, przyjaznych dla środowiska i odnawialnych materiałów, aby mocniej wejść na zielony rynek. Reszta środków (1 bln KRW, czyli 0,87 mld USD) ma zostać przeznaczona na rozwój działalności life science, m.in. na prace nad nowymi lekami.
W Polsce od pięciu lat działa spółka LG Energy Solution Wrocław, której zakład jest największym w Europie producentem baterii litowo-jonowych do aut elektrycznych. Więcej na temat LG Energy Solution Wrocław można przeczytać tutaj.

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-2
reklama
reklama