reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

Mercedes-Benz zatrudni 1000 programistów w Niemczech

Mercedes-Benz AG przyspiesza transformację w kierunku cyfryzacji i planuje zatrudnić około 1000 programistów. Sindelfingen ma stać się centralnym kampusem rozwoju przyszłego systemu operacyjnego MB.OS w ramach globalnej sieci badawczo-rozwojowej producenta.

Ponadto w centrach technologicznych Mercedesa, takich jak Berlin, Tel Awiw, Seattle, Sunnyvale, Pekin, Tokio i Bengaluru, powstanie około 2000 miejsc pracy.
Nowa umowa wzmacnia rolę zakładów Mercedes-Benz w Sindelfingen jako głównego centrum rozwoju i kwalifikacji dla ekspertów w dziedzinie oprogramowania w istniejącym już Centrum Techniczno-Technologicznym Mercedes-Benz. W średnioterminowej perspektywie pozwoli przeprowadzić zmiany w profilach zawodowych. Z kolei obecni pracownicy będą mogli skorzystać z ukierunkowanych środków kwalifikacyjnych w ramach własnej Akademii Technicznej – informuje producent w komunikacie. – Przyspieszamy naszą transformację po pomyślnym zakończeniu negocjacji pomiędzy zarządem a radą zakładową fabryki w Sindelfingen. Aby we własnym zakresie opracować nasz przyszłościowy system operacyjny MB.OS, polegamy na zespole wysoko wykwalifikowanych pracowników, który chcemy teraz wzmocnić nawet 3000 nowych ekspertów ds. oprogramowania na całym świecie. Oprogramowanie zmienia świat, stanowi centralny układ nerwowy naszych nowoczesnych pojazdów i jest decydującym czynnikiem sukcesu, jeśli chodzi o cyfrowe innowacje. Pozwala tworzyć bezpieczne, wygodne, ale także luksusowe doświadczenie klienta. W dłuższej perspektywie w zakresie oprogramowania samochodowego, chmurowego i własnych aplikacji internetu rzeczy planujemy wygenerować ponad 60% wartości dodanej – mówi Sajjad Khan, dyrektor ds. techniki/technologii i członek zarządu Mercedes-Benz AG. Fabryka w Sindelfingen, jako przyszły kampus rozwoju systemu operacyjnego Mercedes-Benz (MB.OS), poszerza też doświadczenie w dziedzinie elektryki i oprogramowania. Jak podkreśla firma, przyszły „hub oprogramowania dla elektrycznych Mercedesów” odgrywa kluczową rolę zintegrowanego centrum kompetencji w zakresie napędów elektrycznych i zelektryfikowanych oraz cyfryzacji. – Zapewnia najnowocześniejsze środowisko pracy, zorganizowane na powierzchni ok. 65 000 m² (około osiem boisk piłkarskich). Jego oddanie do użytku zaplanowano na początek 2022 roku – czytamy w komunikacie.

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
November 30 2023 20:03 V22.0.11-1
reklama
reklama