reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© MLSystem
Przemysł elektroniczny |

ML System zwiększa portfel zamówień

ML System podpisał umowę o wartości blisko 10 mln PLN na dostarczenie instalacji BIPV (ang. Building Integrated Photovoltaics) w formie żaluzji, fasad wentylowanych, świetlików oraz produktów klasycznej fotowoltaiki.

Kontrakt dotyczy kompleksu obiektów zlokalizowanych w Oławie i okolicach, w tym Galerii Oławskiej, będącej największą galerią handlową w regionie. – Rozwiązania szklane w budownictwie nie stanowią już jedynie o wartości estetycznej budynków, a ich rola wykracza poza konwencjonalne funkcje konstrukcyjne. Zastosowanie innowacyjnych modułów fotowoltaicznych w postaci żaluzji, fasad wentylowanych czy świetlików oferuje połączenie atrakcyjnej barwy, nowej formy architektonicznej z technologią produkcji energii. Wychodzi to naprzeciw modzie na ekologiczne budownictwo oraz wpisuje się w coraz bardziej rygorystyczne wymagania formalno-prawne w zakresie efektywności energetycznej nowo powstających i modernizowanych budynków – komentuje Dawid Cycoń, prezes ML System. ML System podpisał też w ostatnim czasie kontrakt na dostawy szkła laminowanego z nadrukiem oraz konstrukcję fasady wentylowanej do budynku Malmö University Orkanen Library. Jest to jeden z najbardziej rozpoznawalnych obiektów architektonicznych w Malmö. Zamawiającym jest Fasadglas Bäcklin AB. – Szkło, ze względu na swoją strukturę i nadruk, tworzy ciekawy efekt iluzji optycznej i zmienia swój wygląd w zależności od pogody i kąta, z którego patrzymy na fasadę. Przemieszczając się, można zaobserwować, że fasada „żyje”. Łączna powierzchnia szkła to 5 tys. m kw. – podkreśla Dawid Cycoń.
ML System to wysoce wyspecjalizowana spółka technologiczna z bardzo silnym zapleczem badawczo-laboratoryjnym, oferująca innowacyjne rozwiązania fotowoltaiczne zintegrowane z budownictwem (BIPV). Firma oferuje również produkty tradycyjnej fotowoltaiki, produkty smart city oraz specjalistyczne szkło, w tym dla branży automotive. Łączna powierzchnia zakładów produkcyjnych z magazynami i centrum badawczo-rozwojowym spółki wynosi ponad 20 tys. m kw. Spółka dysponuje 13 patentami, a sześć zgłoszeń patentowych czeka na rozpatrzenie.

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 13 2024 16:53 V22.3.28-1