reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© ZMorph
Przemysł elektroniczny |

Wrocławski producent drukarek 3D stawia na przemysł

Zmorph, spółka portfelowa Warsaw Equity Group wchodzi w nowy segment rynku druku 3D – przemysłowy i profesjonalny – wprowadzając na rynek nową drukarkę przemysłową.

Podbój nowej niszy
– Konsekwentnie realizujemy strategię rozwoju spółki. Zdecydowaliśmy się wejść w obszar przemysłowy, bo to wydaje nam się w tej chwili najatrakcyjniejsze ze względu na rozwój całego rynku druku 3D – wyjaśnia Marek Kłos.
– Zmorph jest obecny na rynku technologii addytywnych od 2013 roku. Wykorzystaliśmy ten czas, by zdobyć odpowiednie doświadczenie oraz zapewnić prace badawczo-rozwojowe i wejść w profesjonalny rynek. W zeszłym roku, pomimo pandemii koronawirusa, przeszliśmy pełny rebranding oraz zaprezentowaliśmy nową maszynę wielofunkcyjną Zmorph Fab. Teraz prezentując Zmorph i500 jesteśmy gotowi, aby konkurować z liderami profesjonalnego rynku 3D – mówi Marek Kłos, wiceprezes Zmorph i dyrektor sprzedaży. Wrocławska spółka, znajdująca się w portfolio inwestycyjnym Warsaw Equity Group, ma już doświadczenie w obszarze druku przemysłowego. Od kilku lat dział badawczo-rozwojowy Zmorph prowadził prace w tym obszarze. Dodatkowo w 2020 roku podmiot przejął spółkę 3D Printers, która się w tym specjalizowała. Również w zeszłym roku firma przeszła rebranding, aby podkreślić swoją koncentrację na odbiorcach przemysłowych. Zmorph współpracuje z 37 dystrybutorami na całym świecie i sukcesywnie powiększa sieć dystrybucji. Aktualnie współpracuje między innymi z Profound3D i Matterhackers w USA, 3D Criar w Brazylii, 3D Prima, Hava3D, RS Components w Europie, Maxwell, Beets 3D, Maha Chem w Azji czy Torstar w Australii. Według Grand Review Research, rynek globalny druku 3D osiągnął wartość 11,5 mld USD. Przewidywania wskazują, że w ciągu najbliższych sześciu lat osiągnie wartość 35 mld USD. Warto zaznaczyć, że polska firma stawia na rozwój obszaru, który według twórców raportu jest najbardziej obiecujący, czyli drukarki profesjonalne i przemysłowe. Nowy Zmorph i500 został zaprojektowany z przeznaczeniem dla profesjonalnych odbiorców, przede wszystkim w obszarze przemysłu – podkreśla Zmorph w komunikacie, dodając, że urządzenie stworzono z myślą o efektywnej kosztowo produkcji niskonakładowej. Przede wszystkim do prototypowania w działach R&D, np. wytwarzania plastikowych części, których stworzenie na drukarce 3D jest znacznie tańsze i szybsze niż zamawianie odlewów. Poza tym i500 znajdzie zastosowanie na produkcji do tworzenia niestandardowych rozwiązań, takich jak mocowania czy też finalne plastikowe części (tzw. jigs & fixtures). W niektórych zakładach produkcyjnych drukarka 3D może też pojawić się ze względów bezpieczeństwa, aby wewnętrzne rozwiązania nie były tworzone w zewnętrznych firmach.

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 13 2024 16:53 V22.3.28-2