© Pixabay
Przemysł elektroniczny |
LG Chem przyspiesza rozwój na rynku nanorurek węglowych
LG Chem otworzyło największy zakład produkcji nanorurek węglowych (CNT) w Korei. Produkty te znajdują szerokie zastosowanie w katodach akumulatorów pojazdów elektrycznych.
14 kwietnia spółka LG Chemogłosiła, że zakończono prace nad rozbudową II zakładu CNT w Yeosu do zdolności produkcyjnej 1200 ton metrycznych (MT) i rozpoczęto działalność komercyjną. W połączeniu z dotychczasową produkcją na poziomie 500 MT, która rozpoczęła się w 2017 roku, spółka LG Chem osiągnęła całkowitą zdolność produkcyjną 1700 MT.
Jak podkreśla spółka, nowy zakład CNT LG Chem jest największym na świecie obiektem z jedną linią produkcyjną wyposażonym we własny reaktor fluidalny. CNT wytwarzane w zakładzie będą dostarczane do czołowych globalnych firm produkujących akumulatory do pojazdów elektrycznych, w których posłużą jako dodatki przewodzące. Zastosowania materiału obejmują wiele branż, na przykład w elementach do podgrzewania powierzchni i półprzewodnikowych przewodach wysokiego napięcia.
W miarę rozwoju rynku CNT LG Chem planuje rozpoczęcie budowy trzeciego zakładu już w tym roku, a w przyszłości przewiduje dalszą rozbudowę zdolności produkcyjnej. Branża przewiduje, że globalne zapotrzebowanie na CNT wzrośnie gwałtownie do poziomu 40% rocznie, z zeszłorocznych 5000 MT do 20000 w 2024 roku.
Dział CNT spółki LG Chem zajmuje się opracowywaniem produktów z wykorzystaniem integracji pionowej, począwszy od etylenu, który pełni funkcję surowca, po katalizatory opracowane z wykorzystaniem opatentowanych technologii i technologii produkcji obejmujących własne reaktory fluidalne. LG Chem stosuje katalizatory kobaltowe, pozwalające na ograniczenie zanieczyszczeń magnetycznych, które mogą negatywnie wpływać na jakość akumulatora.
– Nanorurki węglowe to sektor o dużym potencjale, ponieważ znajdują one zastosowanie w różnych produktach poza akumulatorami. Dlatego spółka planuje objąć pozycję globalnego lidera dzięki zwiększonej mocy produkcyjnej i konkurencyjności pod względem jakości – komentuje Kug Lae Noh, prezes spółki petrochemicznej Petrochemicals Company.