reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© XTPL
Przemysł elektroniczny |

Ponad 7 mln PLN dla XTPL na rozwój nowej technologii druku struktur przewodzących

Kolejny projekt XTPL został rekomendowany do dofinansowanie w programie „Szybka ścieżka” prowadzonym przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Projekt wzmocni dalszy rozwój strategicznego dla spółki obszaru elektroniki drukowanej.

Całkowita wartość przedsięwzięcia pod nazwą "Opracowanie przełomowej technologii druku mikrometrycznych struktur przewodzących 3D z wykorzystaniem innowacyjnej głowicy zdolnej do druku na podłożach nieplanarnych oraz kompatybilnego tuszu, do zastosowań w elektronice drukowanej" wynosi 11,6 mln PLN. Projekt dotyczy opracowania i wdrożenia innowacyjnej technologii druku ultracienkich (mikrometrycznych) struktur przewodzących na podłożach 3D. Ta metoda druku technologicznego znajdzie zastosowanie w branży elektroniki drukowanej m.in. paneli dotykowych, wyświetlaczy, płytek obwodu drukowanego PCB – informuje XTPL w komunikacie. – Naszym celem jest wypełnienie obecnej na rynku luki technologicznej, w której istnieje potrzeba precyzyjnego druku na skomplikowanych podłożach połączeń metalicznych przewodzących prąd. Chodzi szczególnie o podłoża niepłaskie, z trójwymiarową topografią. W postępującym globalnie w mikroelektronice procesie miniaturyzacji połączeń elektronicznych na trójwymiarowych chipach ważna jest cenna powierzchnia układów półprzewodnikowych. Pojawia się konieczność wytwarzania tego typu skomplikowanych połączeń elektronicznych w sposób addytywny, jednocześnie umożliwiając umieszczenie dużej ilości połączeń na małej powierzchni mikro chipów, czyli dużą gęstość ich upakowania oraz redukcję szerokości wytworzonych pojedynczych połączeń. Nasz zespół badawczo-rozwojowy pracuje nad rozwiązaniem tego problemu i tym samym nad zaproponowaniem potencjalnym klientom innowacyjnego rozwiązania. Cieszymy się, że NCBiR dostrzega istotną wartość naszego projektu i przyznało rekomendację dla dofinansowania. Pozostaje nam oczekiwać na podpisanie umowy o dofinansowanie – wyjaśnia dr Filip Granek, prezes zarządu XTPL SA.
  • Wartość całkowita projektu: 11 615 569,56 PLN;
  • Rekomendowana wartość dofinansowania: 7 695 844,09 PLN;
  • Okres realizacji: 01.10.2020 - 30.09.2023.
XTPL zajmuje się rozwojem i komercjalizacją innowacyjnej technologii, która umożliwia ultraprecyzyjne drukowanie nanomateriałów. Ze względu na swój platformowy charakter, rozwiązanie to znajdzie zastosowanie w szeroko rozumianej branży elektroniki drukowanej. Obecnie spółka koncentruje się na komercjalizacji technologii dla sektora wyświetlaczy.

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 01 2024 09:18 V22.3.47-1