reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny |

APS Energia chce rosnąć skokowo

Spółka pracuje nad nową strategią, która ma zakładać dynamiczny wzrost. Pomóc w tym mają zawiązywane alianse, wspomagane rozwojem organicznym i akwizycjami.

Obecna strategia obowiązuje do końca 2021 roku. APS Energia wskazuje, że wśród planowanych kierunków jest m.in. magazynowanie energii – rekuperacja, elektromobilność, trakcja i energetyka jądrowa. Ważne mają być projekty realizowane wspólnie z zewnętrznymi partnerami - WB Electronics i Neo Energy Group. Zarząd chce dążyć do wielowymiarowego wzrostu.
Zgodnie z nową strategią jednym ze strategicznych obszarów rozwoju APS Energia będzie sektor magazynowania energii. Istotną rolę mają też odgrywać zewnętrzni partnerzy: WB Electronics i Neo Energy Group.
– Chcemy być drastycznie większym przedsiębiorstwem. W tym celu zapraszamy partnerów, którzy pozwolą nam być większymi. Podejmujemy kroki mające na celu rozwój organiczny, planujemy też akwizycje. Jeśli chodzi o wzrost skali może być on nawet dziesięciokrotny w perspektywie 3-4 lat. Więcej informacji na ten temat przedstawimy za kilka miesięcy przy prezentacji nowej strategii – mówił na spotkaniu Trigon Green-Tech Conference 2021 Piotr Szewczyk, prezes zarządu APS Energia. Jednym z strategicznych kierunków rozwoju ma być wykorzystanie rosnącego trendu w obszarze energii odnawialnej. Chodzi m. in. o połączenie dużego doświadczenia technologicznego firmy z potencjałem rynkowym w obszarze magazynów energii i farm fotowoltaicznych. W tym roku spółka podpisała list intencyjny z firmą WB Electronics. Dotyczy on nawiązania współpracy biznesowej i kapitałowej w obszarze produkcji systemów do magazynowania energii. Jeśli po zakończeniu procesu badania due diligence zależnej od APS Energia spółki ENAP dojdzie do transakcji, to giełdowa spółka sprzeda WB Electronics 50 proc. + 1 akcję w swojej spółce zależnej, która zajmie się kompleksową produkcją, wdrażaniem oraz utrzymaniem instalacji magazynów energii na rynku polskim i zagranicznym. – Szacujemy, że zakończenie badania due diligence i podpisanie stosownych umów powinno nastąpić za dwa lub dwa i pół miesiąca, czyli zgodnie z planem – ocenia Piotr Szewczyk. APS Energia zawarła także list intencyjny z Neo Energy Group. Planowana transakcja ma dotyczyć wniesienia do APS Energia aktywów posiadanych przez Neo Energy Group, jako wkładu niepieniężnego, w zamian za akcje giełdowej spółki i stanie się istotnym akcjonariuszem mniejszościowym. Transakcja ma być pomostem do współpracy przy realizowaniu projektów związanych z wytwarzaniem oraz magazynowaniem energii z OZE. APS Energia ma za sobą wymagający rok. Pandemia COVID-19 spowodowała, że spółka funkcjonowała w zupełnie nowych realiach. W efekcie przychody Grupy spadły r/r o 37% do 85,4 mln zł. W ubiegłym roku można było zaobserwować wśród klientów APS Energia m.in. wstrzymanie części inwestycji i przesuwanie ich rozpoczęcia na późniejsze okresy, jak również problemy z odbiorem wyprodukowanych już przez Grupę urządzeń. – W tym roku mamy zdecydowanie więcej zamówień, niż poprzednich okresach co jest optymistycznym sygnałem. Posiadamy dosyć obfity backlog. Jeśli nie będziemy mieć problemów z odbiorami, to powinno być zdecydowanie lepiej – powiedział na Trigon Green-Tech Conference 2021 prezes APS Energia. Źródło: akcjonariat.pl
reklama
reklama
March 23 2023 15:49 V20.13.12-1
reklama
reklama