reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Eurobattery Minerals Analizy | 11 marca 2021

Eurobattery Minerals: Europa musi przyspieszyć, by sprostać zapotrzebowaniu na surowce

W związku z rozwojem elektromobilności zapotrzebowanie na takie surowce, jak miedź, nikiel czy kobalt będzie rosło w bardzo szybkim tempie. Europa musi zwiększyć wysiłki, by sprostać przyszłemu popytowi.

Eurobattery Minerals AB, firma z branży wydobywczej, której misją jest pomoc Europie w osiągnięciu samowystarczalności w zakresie surowców akumulatorowych pozyskiwanych w odpowiedzialny sposób, przedstawiła raport dotyczący kluczowych surowców oraz elektromobilności. Dokument zawiera przegląd podaży i popytu na surowce krytyczne w Unii Europejskiej w kontekście realizacji celu UE, jakim jest zwiększenie samowystarczalności w zakresie surowców niezbędnych do transformacji elektromobilnej przemysłu motoryzacyjnego. Raport analizuje również obecne i przyszłe wolumeny rynkowe pojazdów elektrycznych i hybrydowych typu plug-in oraz rowerów elektrycznych – ze szczególnym uwzględnieniem Europy i Chin – oraz związane z nimi zapotrzebowanie na miedź, nikiel i kobalt. – Raport wyraźnie wskazuje na potrzebę zwiększenia produkcji górniczej i pozyskiwania surowców w UE. Musimy działać szybko, aby umożliwić rewolucję w sektorze samochodów elektrycznych i ostatecznie osiągnąć cele Agendy 2030 nakreślone przez ONZ. Z raportu jasno wynika, że Europa musi działać szybciej, aby sprostać zapotrzebowaniu na te materiały. Zrównoważony przemysł samochodowy nie może nadal polegać na niezrównoważonym wydobyciu – mówi Roberto García Martínez, dyrektor generalny Eurobattery Minerals. Oto niektóre wnioski z raportu:
  • Globalne roczne zapotrzebowanie na miedź wyniosło około 28 mln ton w 2020 roku, a prognozy zakładają wzrost konsumpcji o około 38% do 2030 roku, do około 38 mln ton rocznie. W 2019 roku europejska produkcja górnicza stanowiła 13% całkowitej światowej produkcji.
  • Demokratyczna Republika Konga zdominowała światową produkcję kobaltu, przy czym UE produkuje zaledwie 0,9% – czyli 1377 ton – całkowitej rocznej produkcji światowej. Według Komisji Europejskiej popyt na kobalt w UE wzrośnie pięciokrotnie do 2030 roku.
  • Niedawne badanie zlecone przez Komisję Europejską firmie konsultingowej Roskill wskazuje, że elektryfikacja motoryzacji będzie jednym z największych sektorów wzrostu popytu na nikiel na świecie w ciągu najbliższych 20 lat. W szczególności oczekuje się, że roczny popyt w UE wzrośnie o 5,43 mln ton do 2040 roku z obecnych 17 mln ton (2020 rok).
reklama
November 15 2022 00:19 V20.10.16-2