reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Panattoni
Przemysł elektroniczny |

Phoenix Contact E-Mobility rozpoczął produkcję w Rzeszowie

Budowa nowego zakładu Phoenix Contact E-Mobility na potrzeby sektora e-mobilności o powierzchni 15 000 m kw. została ukończona po zaledwie pięciu miesiącach prac. Ruszyła już produkcja kabli ładowania AC.

Mimo trudnych okoliczności związanych z pandemią koronawirusa obiekt został przekazany firmie Phoenix Contact E-Mobility zgodnie z planem pod koniec grudnia. Umożliwiło to rozpoczęcie produkcji kabli do ładowania AC na początku stycznia.
W nowej fabryce w Rzeszowie dostawca technologii ładowania będzie produkował i testował m.in. różne kable ładowania AC i DC przeznaczone dla wiodących producentów samochodów i infrastruktury ładowania.
Jak podkreśla firma, moment rozpoczęcia produkcji idealnie wpasował się w okres wzrostu popytu na produkty e-mobilności. W 2020 roku w Niemczech zarejestrowano prawie 200 000 nowych w pełni elektrycznych pojazdów. Jeśli dodamy do tej liczby hybrydy plug-in, całkowita liczba nowych rejestracji wyniosła prawie 400 000 pojazdów. – Każdy z tych pojazdów ma w bagażniku kabel do ładowania AC – powiedział Christoph Paetzold, kierownik projektu nowego zakładu w Rzeszowie. – Co więcej, różnego rodzaju dotacje sprawiają, że w całej Europie mamy boom na rozbudowę prywatnej infrastruktury ładowania. Działania te dodatkowo zwiększają sprzedaż kabli do ładowania AC. Christoph Paetzold dodał, że firma przygotowuje się do dalszych instalacji w najbliższych tygodniach i zamierza zatrudnić więcej pracowników. – Dzięki świetnej lokalizacji na terenie Parku Naukowo-Technologicznego Dworzysko i dobrze rozwiniętej infrastrukturze nasz obiekt będzie odgrywał istotną rolę w sieci produkcyjnej Phoenix Contact E-Mobility. Jednocześnie w siedzibie głównej w Niemczech realizowane są dalsze inwestycje w celu zwiększenia mocy produkcyjnych – stwierdził Paetzold. Nowy obiekt w Rzeszowie, wybudowany przez Panattoni, zajmuje powierzchnię 15 000 m², z czego 14 000 m² to powierzchnia produkcyjno-magazynowa, a 1 000 m² – biurowa. Rozpoczęcie produkcji, które zaplanowano na pierwszy kwartał 2021 roku, odbyło się już w styczniu. W nadchodzących latach liczba zatrudnionych ma wzrosnąć do ponad 250 osób. Na początku stycznia rzeszowski zespół wyprodukował już pierwsze kable do ładowania samochodów elektrycznych w nowym zakładzie © Phoenix Contact E-Mobility. Spółka Phoenix Contact E-Mobility została wyodrębniona 1 stycznia 2013 r. ze struktur koncernu macierzystego Phoenix Contact, działającego na rynku automatyki przemysłowej oraz elektrotechniki i zatrudniającego 17 600 pracowników na całym świecie. Spółka ma swoją siedzibę w miejscowości Schieder-Schwalenberg w Nadrenii Północnej-Westfalii, niedaleko zakładu głównego koncernu w Blombergu. Po wyodrębnieniu firma Phoenix Contact E-Mobility zatrudniała 23 pracowników, którzy zajmowali się pierwszymi projektami w dziedzinie elektromobilności jeszcze w strukturach grupy Phoenix Contact. Dziś firma posiada certyfikat IATF i zatrudnia ponad 300 osób. Dyrektorami zarządzającymi są Michael Heinemann i Ralf Döhre. Phoenix Contact E-Mobility oferuje szeroką gamę produktów dla rozwijającego się dynamicznie rynku elektromobilności, zarówno dla infrastruktury ładowania, jak i złącza ładowania pojazdu. Firma jest znana przede wszystkim ze swoich kabli ładowania CCS (Combined Charging System) oraz stworzonej przez siebie technologii HPC (High Power Charging), która umożliwia błyskawiczne naładowanie akumulatora w ciągu zaledwie kilku minut.

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 13 2024 16:53 V22.3.28-1