© FLIR
Biznes |
Teledyne przejmuje FLIR Systems
Teledyne Technologies Incorporated oraz FLIR Systems podpisały wczoraj, 4 stycznia, umowę przejęcia FLIR. Wartość transakcji to około 8 mln USD, płatna akcjami i gotówką.
Zgodnie z warunkami umowy, akcjonariusze FLIR otrzymają 28 USD w gotówce oraz 0,0718 akcji zwykłych Teledyne za każdą akcję FLIR, co oznacza całkowitą cenę zakupu w wysokości 56,00 USD za akcję FLIR (40% premia dla akcjonariuszy FLIR na podstawie 30-dniowej średniej ceny ważonej wolumenem na dzień 31 grudnia 2020 r.).
Transakcja została zatwierdzona przez zarządy obu spółek, a jej finalizacja planowana jest na połowę 2021 roku, po uzyskaniu wymaganych zgód regulacyjnych.
– U podstaw obu naszych firm leżą autorskie technologie czujników. Podobne są również modele biznesowe: dostarczamy klientom czujniki, kamery i systemy sensorowe. Jednak nasze technologie i produkty uzupełniają się w wyjątkowy sposób przy minimalnym nakładaniu się, dzięki czujnikom obrazującym opartym na różnych technologiach półprzewodnikowych dla różnych długości fal – komentuje Robert Mehrabian, prezes zarządu Teledyne. – Od dwóch dekad Teledyne udowadnia swoją zdolność do łączenia zysków i przepływów pieniężnych w sposób spójny i przewidywalny. Jestem przekonany, że wraz z firmą FLIR i zoptymalizowaną strukturą kapitałową będziemy nadal zapewniać naszym akcjonariuszom najwyższe zyski – dodaje Mehrabian.
Teledyne to amerykański konglomerat przemysłowy, dostarczający zaawansowanego oprzyrządowania, produkty i oprogramowanie do obrazowania cyfrowego, elektronikę lotniczą i obronną oraz systemy inżynieryjne. Działalność Teledyne jest zlokalizowana głównie w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Wielkiej Brytanii oraz Europie Zachodniej i Północnej.
Założona w 1978 roku firma FLIR specjalizuje się w technologiach przemysłowych, głównie w inteligentnych rozwiązaniach sensorowych do zastosowań obronnych i przemysłowych. Wizją firmy FLIR jest bycie „szóstym zmysłem świata”, czyli tworzenie technologii pomagających profesjonalistom w podejmowaniu bardziej świadomych decyzji, które ratują życie i źródła utrzymania. Obecnie FLIR zatrudnia około 3 tys. pracowników.