© ROHM Semiconductor
Przemysł elektroniczny |
Firmy ROHM i UAES uruchomiły laboratorium technologii SiC
ROHM wraz z chińskim dostawcą Tier-1 komponentów dla motoryzacji United Automotive Electronic Systems Co., Ltd (ZEA), uroczyście otworzyli wspólne laboratorium technologii SiC w siedzibie ZEA w Szanghaju w Chinach.
Komponenty mocy SiC są coraz częściej stosowane w wielu obszarach, m.in. w pojazdach elektrycznych, infrastrukturze, energetyce czy urządzeniach przemysłowych. Zawdzięczają to w dużej mierze zaletom, które zapewniają w porównaniu z rozwiązaniami opartymi na krzemie, czyli znacznie mniejszym stratom przełączania i przewodzenia, a także możliwości pracy w wyższych temperaturach.
– Zacieśniliśmy współpracę, także na poziomie najwyższego kierownictwa, z firmą ROHM, która oferuje produkty SiC od 2015 roku. Po wielu latach kooperacji na poziomie technicznym z przyjemnością ogłaszamy w tym roku rozwój i masową produkcję rozwiązań SiC dla motoryzacji – komentuje Guo Xiaolu, zastępca dyrektora generalnego, United Automotive Electronic Systems Co., Ltd.
UAES, producent z branży motoryzacyjnej, powstał w 1995 roku jako spółka joint venture Roberta Boscha i Zhonglian Automobile Electronics Systems Co., Ltd. (chińska firma powiązana z SAIC). Firma ma duży udział w chińskim rynku sterowników silników i układów napędowych do pojazdów napędzanych gazem, a od 2009 roku koncentruje się na opracowywaniu produktów dla pojazdów elektrycznych, w tym falowników.
ROHM, japoński producent półprzewodników i komponentów elektronicznych, został założony w 1958 roku. Dostarcza rozwiązania na wiele rynków, od motoryzacyjnego i wyposażenia przemysłowego po sektory konsumenckie i komunikacyjne.