© adam wesolowski
Przemysł elektroniczny |
Medinice pomoże zmniejszyć ryzyko wykonywania biopsji serca
Medinice, polska spółka tworząca rozwiązania dla współczesnej medycyny, zrealizuje wart blisko 5,4 mln PLN projekt, w ramach którego powstanie elektroda diagnostyczna do biopsji mięśnia sercowego.
Medinice SA otrzymało od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR) informację o uzyskaniu pozytywnej oceny wniosku pod nazwą „EP Bioptom – Elektrofizjologiczna elektroda diagnostyczna do endomiokardialnej biopsji” złożonego przez spółkę w ramach konkursu 1/1.1.1/2020 (tzw. „Szybka Ścieżka”). Wartość wnioskowanego projektu to 5 374 650,00 zł, a kwota dofinansowania to 3 918 575,00 zł.
EP Bioptom to elektrofizjologiczny cewnik diagnostyczny przeznaczony zwłaszcza do pozyskiwania biopsji endomiokardialnej tkanek serca, który jest naprowadzany i monitorowany przy pomocy systemu mapowania elektroanatomicznego 3D. Ponadto EP Bioptom przeznaczony jest również do wykonywania zabiegów biopsji mięśnia sercowego, która jest inwazyjnym badaniem pozwalającym na przeprowadzenie badań morfologicznych, immunohistologicznych i strukturalnych – informuje spółka w komunikacie.
Medinice SA jest polską firmą założoną w 2012 roku działającą w branży MedTech. Firma zajmuje się tworzeniem, rozwijaniem oraz komercjalizacją innowacyjnych, bezpiecznych, małoinwazyjnych technologii medycznych w obszarach kardiologii i kardiochirurgii. W portfolio Medinice znajduje się kilkanaście projektów o globalnym potencjale.