reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© dmitriy shironosov dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 17 listopada 2020

Fiat Chrysler Automobiles i ENGIE EPS utworzą joint venture

Spółka joint venture oferować będzie kompletną gamę produktów i rozwiązań, takich jak infrastruktura ładowania i pakiety zielonej energii, użytkownikom samochodów elektrycznych w całej Europie.

FCA Italy SpA („FCA”), spółka zależna Fiat Chrysler Automobiles NV, oraz ENGIE EPS, włoska firma technologiczna w dziedzinie magazynowania energii i e-mobilności, podpisały protokół uzgodnień dotyczący utworzenia spółki joint venture działającej na europejskim rynku mobilności elektrycznej. Nowo utworzona spółka będzie oferować pełen pakiet produktów i rozwiązań dla klientów, użytkowników samochodów elektrycznych, takich jak infrastruktura do ładowania pojazdów na osiedlach mieszkaniowych, w firmach oraz na publicznych stacjach, a także pakiety zielonej energii, umożliwiające klientom ładowanie samochodu za pomocą abonamentu w domu lub w dowolnym publicznym punkcie ładowania w całej Europie. W wyniku podpisania umowy powstanie nowa, włoska spółka działająca w branży technologii e-mobilności, mająca dostęp do portfela ponad stu patentów przemysłowych, dysponująca zespołem kompetentnych inżynierów elektryków, profesjonalnych systemów oraz mająca mocną pozycją w przemyśle motoryzacyjnym – podkreślają firmy w komunikacie. – Podpisanie tego protokołu ustaleń jest wynikiem trzyletniej, owocnej współpracy obu firm, współpracy, która umożliwiła realizację rewolucyjnych projektów, jak na przykład easyWallbox stworzona na wyłączność FCA, niezwykle łatwa w obsłudze ładowarka plug-and-play, czy niedawno wprowadzony projekt pilotażowy V2G oraz innowacyjne pakiety energetyczne ukierunkowane na klientów – powiedział Mike Manley, dyrektor generalny Fiat Chrysler Automobiles. – Elektryfikacja stanowi nieodwracalny trend, którego celem jest zrewolucjonizowanie mobilności, a przede wszystkim zmianę, nie do powstrzymania, modelu obowiązującego w światowym systemie energetycznym. Podpisanie tego protokołu ustaleń jest świadectwem wspólnego zaangażowania na rzecz przyspieszenia transformacji w kierunku bardziej zrównoważonej przyszłości – skomentował Carlalberto Guglielminotti, pełnomocny zarządca i dyrektor generalny ENGIE EPS. Transakcja będzie podlegała standardowym warunkom przewidzianym dla tego typu operacji oraz wszelkim niezbędnym powiadomieniom i zatwierdzeniom ze strony właściwych organów i instytucji. Obie strony spodziewają się podpisać pełny zestaw umów do końca roku i utworzyć joint venture w pierwszym kwartale 2021 roku.
Fiat Chrysler Automobiles (FCA) jest globalnym producentem samochodów, który projektuje, opracowuje, wytwarza i sprzedaje samochody marek, jak Abarth, Alfa Romeo, Chrysler, Dodge, Fiat, Fiat Professional, Jeep, Lancia, Ram i Maserati. FCA zatrudnia na całym świecie prawie 200 000 pracowników. ENGIE EPS jest technologicznym i przemysłowym graczem Grupy ENGIE, który opracowuje technologie mające zrewolucjonizować model globalnego systemu energetycznego pod kątem odnawialnych źródeł energii i mobilności elektrycznej. ENGIE EPS jest notowana na giełdzie Euronext w Paryżu (EPS: FP), a także wchodzi w skład indeksów finansowych CAC Mid & Small oraz CAC All-Tradable. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a badania, rozwój i produkcja prowadzone są we Włoszech.
reklama
reklama
November 15 2022 00:19 V20.10.16-1