© roibul dreamstime.com
Przemysł elektroniczny |
Akcjonariusze Analog Devices i Maxim zatwierdzili przejęcie
Analog Devices, Inc. i Maxim Integrated Products, Inc. ogłosiły wczoraj, 8 października, że na ich specjalnych zgromadzeniach akcjonariuszy zagłosowano za zatwierdzeniem połączenia ADI i Maxim.
Przejęcie musi jeszcze uzyskać zgody organów regulacyjnych. Przewidywany termin finalizacji transakcji to lato 2021 roku.
– Razem z Maxim będziemy poszerzać naszą wiedzę branżową i wachlarz możliwości inżynierskich, aby opracowywać bardziej kompletne rozwiązania do rozwiązywania najbardziej złożonych problemów klientów – powiedział Vincent Roche, prezes i dyrektor generalny Analog Devices.
Analog Devices i Maxim Integrated w lipcu tego roku zawarły umowę, w ramach której ADI nabędzie Maxim w transakcji dotyczącej całego kapitału akcyjnego. Połączone przedsiębiorstwo wyceniono na 68 mld USD.
Wśród plusów wynikających z połączenia wymieniane jest m.in. dalsze wzmocnienie pozycji ADI na rynku półprzewodników analogowych o przewidywane przychody na poziomie 8,2 mld USD oraz wolne przepływy pieniężne rzędu 2,7 mld USD w ujęciu pro forma. – Silna pozycja Maxim na rynku motoryzacyjnym i centrów danych w połączeniu z mocną pozycją ADI na szeroko rozumianym rynku przemysłowym, komunikacyjnym i cyfrowej opieki zdrowotnej wzajemnie się uzupełniają i wychodzą naprzeciw najważniejszym długofalowym trendom rozwojowym. W odniesieniu do zarządzania energią, oferta produktowa Maxim koncentrująca się na aplikacjach stanowi świetne uzupełnienie produktów ADI o szerokim zastosowaniu rynkowym – informowały firmy w lipcowym komunikacie.
Transakcja ma przyczynić się do wzrostu skorygowanego wskaźnika zysku na akcję (EPS) w ciągu 18 miesięcy od finalizacji, a do końca drugiego roku przynieść synergie kosztowe o wartości 275 mln USD, dzięki obniżeniu wydatków operacyjnych oraz kosztów sprzedawanych towarów. Dodatkowe synergie kosztowe wynikające z optymalizacji produkcji są spodziewane do końca trzeciego roku od finalizacji.
ADI i Maxim wspólnie zatrudniają ponad 10 tys. inżynierów, a na badania i rozwój przeznaczają rocznie około 1,5 mld USD.