reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© MLSystem
Przemysł elektroniczny |

Akcjonariusze ML System zadecydują o emisji akcji

24 lipca 2020 r. podczas walnego zgromadzenia akcjonariusze ML System będą decydować o zgodzie na publiczną emisję do 1,5 mln akcji. Środki pozyskane z oferty (SPO) zostaną wykorzystane na inwestycje w ramach projektu Active Glass.

ML System informuje, że dostrzega duży popyt na asortyment z powłoką kwantową już na etapie sprzedaży pilotażowej i obserwuje szerokie zapotrzebowanie rynku na moduły o nowych atrybutach. Nowy projekt pozwoli zaoferować innowacyjne produkty, m.in. aktywną szybę o dużych, architektonicznych rozmiarach z funkcją przeciwpożarową, a także o zadanym promieniu gięcia – czytamy w komunikacie. – Potrzeby inwestycyjne związane z rozwojem innowacyjnej technologii Active Glass szacujemy na ok. 150 mln zł. Jest to koszt wyposażenia w nowoczesne linie wytwórcze. Ubiegamy się o dofinansowanie od Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości na ok. 90 mln zł. Środki pozyskane z emisji będą wykorzystane jako wkład własny do projektu – komentuje Dawid Cycoń, prezes ML System. – Dostrzegamy ponadprzeciętną perspektywę wzrostu na rynkach BIPV oraz automotive, które, dzięki sprzyjającym trendom legislacyjnym i rosnącej świadomości ekologicznej, będą w kolejnych latach dynamicznie rosnąć – dodaje Dawid Cycoń. W kwietniu bieżącego roku ML System uzyskał pozwolenie na użytkowanie dla fabryki Quantum Glass. Linia wytwórcza, jedyna tego typu na świecie, została już zamówiona. Hala jest wyposażana w infrastrukturę przyłączeniową, urządzenia będą stopniowo uruchamiane. Rozpoczęcie seryjnej produkcji planowane jest na pierwsze półrocze 2021 roku. W ramach wdrożeń pilotażowych spółka zainstalowała moduły z powłoką kwantową na budynku biurowym firmy Aluron w Zawierciu oraz na własnych obiektach w podrzeszowskim Zaczerniu. ML System otrzymał też zamówienie na dostawę modułów z powłoką kwantową do centrum turystycznego w norweskim Dalsnibba. Możliwe jest także wdrożenie w najbliższym czasie aktywnych szyb w branży automotive, gdzie firma realizuje już pierwsze zamówienia, bazujące na szybach pasywnych. – Znaczący popyt na produkty wykorzystujące kropkę kwantową, widoczny już na etapie projektów pilotażowych, skłonił nas do inwestycji w projekt Active Glass, ukierunkowany na wyposażenie szyb kwantowych w nowe, pożądane przez rynek atrybuty. Mowa głównie o dużych, architektonicznych rozmiarach powierzchni i wyższej sprawności dla obiektów realizowanych w ramach nowoczesnego, energetycznie aktywnego budownictwa. Uruchomienie nowej, odpowiednio sparametryzowanej linii wytwórczej pozwoli nam skutecznie odpowiedzieć na szerokie zainteresowanie naszych partnerów nowymi produktami – podsumowuje Dawid Cycoń. Publiczna emisja akcji jest planowana z wyłączeniem prawa poboru.
ML System SA to wysoce wyspecjalizowana spółka technologiczna, oferująca innowacyjne rozwiązania fotowoltaiczne zintegrowane z budownictwem (BIPV). Spółka jest liderem w swojej branży na rynku polskim. Co więcej, zgodnie z raportem Building Integrated Photovoltaic Skylights Market 2020-2027, firma należy do grona kluczowych producentów BIPV na świecie. Łączna powierzchnia zakładów produkcyjnych z magazynami i centrum badawczo-rozwojowym spółki wynosi 14,4 tys. m kw. ML System na koniec 2019 r. zatrudniał 183 osoby. Spółka dysponuje 12 patentami, a pięć zgłoszeń patentowych czeka na rozpatrzenie.

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-2
reklama
reklama