© Creotech
Przemysł elektroniczny |
Creotech Instruments na wojnie z koronawirusem
Creotech Instruments SA, który na co dzień dostarcza rozwiązania dla sektora kosmicznego oraz dla nauki, włączył się w produkcję środków ochronnych dla medyków i pracuje nad długofalowymi rozwiązaniami do walki z pandemią.
Firmy high-tech na całym świecie, w tym te z sektora kosmicznego, walczą z pandemią COVID-19. Także polski Creotech uczestniczy w akcji doraźnej pomocy dla polskiej służby zdrowia, która zmaga się z wyzwaniem o niespotykanej skali. Dzięki specjalistycznemu wyposażeniu produkcyjnemu oraz doświadczeniu w projektach technologicznych, pracownicy Creotech rozpoczęli produkcję przyłbic ochronnych dla służby medycznej, mocowań do masek jednorazowych, pudełek do bezpiecznej intubacji zmniejszających ryzyko kontaktu pracowników ochrony zdrowia z gazami oddechowymi leczonego pacjenta oraz przejściówek do filtrów – poinformował Creotech.
Dzienne moce produkcyjne to ponad 1000 przyłbic, kilkaset przejściówek łączących maski z filtrami i kilka pudeł do intubacji.
Produkowane wyposażenie od kilku tygodni trafia do szpitali w Lublinie, Radomiu, Krakowie, Gdańsku i innych mniejszych miejscowości w ramach akcji „Maska dla Medyka”. Dzięki współpracy z firmą Semicon, która przekazała materiały, wyposażenie przekazywane jest medykom za darmo.
Firma Creotech Instruments S.A. podjęła również współpracę z Fundacją im. ks. Jana Kaczkowskiego, która powadzi zbiórkę funduszy na opłacenie zakupu nowych partii materiałów produkcyjnych.
Creotech Instruments SA pracuje również nad rozwiązaniami długofalowymi, które wesprą walkę z COVID-19 w perspektywie kilku miesięcy. Jednym z nich są przygotowywane rozwiązania dla powietrznych statków bezzałogowych. Dzięki rozwiązaniu przygotowywanemu przez spółkę drony będą mogły w najbliższej przyszłości rozpocząć loty w obszarach miejskich w Polsce, a tym samym być używane do dostaw paczek, monitoringu, przeprowadzania akcji odkażania. A jest to tylko jeden z kilku projektów Creotech, które przysłużą się walce z pandemią i jej skutkami.
- Po wybuchu pandemii pierwszym celem naszej spółki było zapewnienie ciągłości jej funkcjonowania. Dzięki wdrożonym rozwiązaniom pracy zdalnej udało się zapewnić utrzymanie działalności biznesowej spółki – mówi Jacek Kosiec, prezes Creotech Instruments. – Następnie przyszedł czas na wsparcie obrony naszego kraju w walce z koronawirusem. Stąd nasze aktualne zaangażowanie w akcję produkcji wyposażenia ochronnego dla medyków. Teraz rozpoczynamy przygotowania do kolejnej fazy - aktywnych działań antykryzysowych. Wykorzystamy w nich np. nasz system do planowania, monitorowania i kontroli lotów oraz przetwarzania danych z dronów - CreoScan. Jednocześnie pracujemy nad kolejnymi, zaawansowanymi rozwiązaniami, m.in. do leczenia infekcji, czy dezynfekcji – dodaje Jacek Kosiec.
© Creotech Instruments