reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

ABB w Polsce zmienia strukturę i zarząd

Z początkiem 2020 roku nastąpiły zmiany organizacyjne w ABB w Polsce. Są one wynikiem trwającego procesu transformacji Grupy ABB, w ramach którego Biznes Produktów i Systemów Energetyki ABB zostanie sprzedany firmie Hitachi.

W związku ze wspomnianą sprzedażą, ze struktur ABB w Polsce wydzielono spółkę ABB Power Grids Poland Sp. z o.o. Z dniem 1 stycznia br. jej prezesem został Paweł Łojszczyk. W ABB pracuje prawie 30 lat. W latach 2013-2019 był prezesem zarządu ABB Sp. z o.o. Obecnie funkcję prezesa ABB Power Grids Poland Sp. z o.o. łączy z obowiązkami dyrektora zarządzającego ABB Power Grids w Czechach, Słowacji i Bułgarii. Jednocześnie z dniem 1 stycznia 2020 roku prezesem zarządu ABB Sp. z o.o. został Tomasz Wolanowski. W ABB pracuje w sumie ponad 20 lat. W latach 2013-2019 był krajowym dyrektorem zarządzającym ABB w Rumunii. Obecnie funkcję prezesa ABB Sp. z o.o. łączy z obowiązkami dyrektora Biznesu Elektryfikacji ABB w Polsce. W nowym modelu organizacyjnym, ABB funkcjonuje w zakresie czterech niezależnych biznesów: Elektryfikacji, Automatyki Przemysłowej, Systemów Napędowych oraz Robotyki i Automatyki Dyskretnej. Tak jak dotychczas, biznesy te działają w ramach ABB Sp. z o.o. – W ostatnich latach wdrożyliśmy strategię, która upraszcza strukturę firmy, koncentruje się na kliencie i cyfrowych rozwiązaniach z portfolio ABB Ability. Dzięki temu jeszcze bardziej zbliżyliśmy się do rynku i ugruntowaliśmy pozycję lidera technologii dla przemysłu. Polska jest ważnym rynkiem dla ABB. Współpracujemy blisko z naszymi klientami i partnerami, aby wdrażać nowe technologie, które reprezentują najwyższy poziom jeśli chodzi o jakość i niezawodność – powiedział Paweł Łojszczyk. – Inwestujemy w Polsce około 100 mln złotych rocznie. Chcemy wykorzystać potencjał rynku, który zmienia się zgodnie z ideą cyfryzacji i przemysłu 4.0. Dla krajowej organizacji ABB wiąże się to m.in. z implementacją nowego modelu biznesowego, dalszymi inwestycjami w nasze fabryki oraz rozwojem lokalnych jednostek badawczo-rozwojowych, które pozwalają nam zachować konkurencyjną przewagę – powiedział Tomasz Wolanowski. Na zdjęciach powyżej: Tomasz Wolanowski i Paweł Łojszczyk
© ABB w Polsce prowadzi pełen zakres działalności biznesowej, od badań i rozwoju, przez projekty inżynieryjne i produkcję, po sprzedaż i serwis. Firma zatrudnia około 7700 pracowników w kilkunastu lokalizacjach. ABB posiada fabryki w Aleksandrowie Łódzkim, Łodzi, Przasnyszu, Kłodzku i Bielsku-Białej. W Krakowie firma uruchomiła Globalne Centrum Usług Wspólnych oraz Korporacyjne Centrum Technologiczne, a w Warszawie Centrum Aplikacji Zrobotyzowanych. Polska jest ważnym ośrodkiem w globalnym łańcuchu dostaw ABB – połowa wszystkich wytwarzanych tu produktów i rozwiązań firmy jest eksportowana. ABB Power Grids dostarcza szeroką gamę zaawansowanych cyfrowo rozwiązań dla klientów z sektorów energetyki, przemysłu oraz transportu i infrastruktury. ABB wspiera cyfrową transformację przemysłu, prowadząc działalność w ramach czterech globalnych biznesów – Elektryfikacji, Automatyki Przemysłowej, Systemów Napędowych oraz Robotyki i Automatyki Dyskretnej – wspieranych przez platformę cyfrową ABB Ability. Biznes Produktów i Systemów Energetyki zostanie w 2020 roku sprzedany firmie Hitachi. ABB działa w ponad 100 krajach świata i zatrudnia około 147 000 pracowników.

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-2
reklama
reklama