reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Siemens Przemysł elektroniczny | 23 października 2019

Autonomiczny tramwaj coraz bliżej

Firma Siemens Mobility wraz z partnerami rozpoczęła kolejny etap prac nad autonomicznym tramwajem - powstaniem cyfrowej, autonomicznej zajezdni dla pojazdów.

Projekt będzie realizowany w Poczdamie, gdzie od ponad roku trwają jazdy testowe „autonomicznego” tramwaju Combino w ruchu miejskim. Prace nad autonomicznym tramwajem rozpoczęły się w 2015 r. są wspierane przez Federalne Ministerstwo Transportu i Infrastruktury Cyfrowej. Celem projektu jest cyfryzacja zajezdni i przygotowanie jej do obsługi tramwajów autonomicznych, m.in. w takich operacjach jak przejazd tramwaju przez myjnię na bocznicy. Automatyzacja zajezdni ma być zasadna ekonomicznie w średnim terminie i będzie pierwszym elementem systemu autonomicznych tramwajów. Projekt badawczy uwzględni również ramy prawne oraz warunki jakie muszą być spełniane dla komercyjnych pojazdów autonomicznych. Kolejny etap projektu rozpocznie się już w październiku 2019 roku i będzie prowadzony przez okres trzech lat. Partnerzy projektu rozdzielili obowiązki na kilka grup.
  • Siemens Mobility przygotuje autonomiczny tramwaj, który będzie zintegrowany z systemem przesyłu danych oraz już istniejącymi systemami.
  • ViP Verkehrsbetrieb Potsdam GmbH (ViP) dostarczy tramwaj oraz infrastrukturę zajezdni jak również dostęp do wymaganych danych i systemów oraz oceni wyniki projektu z punktu widzenia operatora zajezdni.
  • Instytut Technologii w Karlsruhe (KIT) zaoferuje wiedzę ekspercką dotyczącą specyfikacji oraz cyfryzacji zajezdni, automatyzacji procesów oraz identyfikacji niezbędnych danych.
  • Instytut Ochrony Klimatu, Energii i Mobilności (IKEM) będzie analizować i oceniać kwestie prawne i ekonomiczne w projekcie.
  • Firma Codewerk będzie obsługiwała chmurę oraz komponenty do integracji danych we wszystkich systemach.
  • Firma Mapillary dołoży do projektu platformę opartą na chmurze potrzebną do przechowywania danych z kamer i innych ważnych informacji. Dane będą analizowane przez sztuczną inteligencję i nanoszone na mapy cyfrowe.
reklama
reklama
September 22 2021 15:16 V18.22.22-1