reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 13 września 2019

Fanuc zawarł partnerstwo z polską spółką

We wrześniu bieżącego roku europejski przedstawiciel koncernu Fanuc ogłosił rozpoczęcie współpracy z polską spółką specjalizującą się w rozwiązaniach z zakresu AR/VT, IoT i sztucznej inteligencji - Kogifi.

Kompetencje cyfrowe firmy Kogifi zostaną wykorzystane do stworzenia innowacyjnych rozwiązań Industry 4.0 dla nowoczesnych przedsiębiorstw na całym świecie – poinformował Fanuc w komunikacie.
Firma Fanuc, istniejąca na rynku od ponad 60 lat, specjalizuje się w obszarach technologii CNC oraz robotyki, dostarczając środki automatyzacji przemysłu, które zapewniają maksymalną wydajność produkcji, obniżenie kosztów, a także pozwalają zminimalizować nieplanowane przestoje. Nowym partnerem firmy Fanuc jest Kogifi - założone we Wrocławiu przedsiębiorstwo, które specjalizuje się w budowaniu inteligentnych rozwiązań dla firm, m.in. z sektora przemysłowego, e-commerce czy medycyny, w oparciu o takie platformy jak: Adobe, Sitecore oraz Salesforce. Dzięki przejęciu firmy MadeInHolo w 2018r. (technologia rozszerzonej oraz wirtualnej rzeczywistości) Kogifi zapoczątkowało proces zwiększenia zakresu swoich usług, co umożliwiło firmie ekspansję do sektora Industry 4.0. - Kogifi i Fanuc pracują nad wspólną ofertą usług, które pomogą klientom obu firm w wypełnieniu misji digitalizacji procesów, optymalizacji wykorzystania maszyn oraz innych ważnych aspektów produkcji, a wszystko to przy zachowaniu maksymalnej i precyzyjnej wydajności. Pierwsze wypracowane razem rozwiązanie obie firmy zaprezentują na wspólnym stoisku podczas największych na świecie targów poświęconych technologii obróbki metalu EMO 2019, która odbędzie się w dniach 16-21 września w Hannoverze – czytamy w komunikacie. Pod koniec 2019 Fanuc rozpocznie wprowadzanie na rynek w wybranych krajach Europy nowej platformy Industry 4.0, pozwalającej na optymalizację procesów wytwórcze, lepsze zarządzanie infrastrukturą fabryki oraz umożliwiającą wypełnienie luki w różnicach standardów komunikacji między maszynami.
reklama
reklama
June 21 2022 15:19 V20.6.1-1