reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© EvertiqExpo
Przemysł elektroniczny |

Wykład CSI/AAEON podczas Evertiq Expo Warszawa 2019

Serdecznie zapraszamy do udziału w targach i seminarium dla branży elektronicznej, Evertiq Expo Warszawa 2019, podczas których swój wykład przedstawi ekspert firmy AAEON.

Wśród prelegentów tegorocznego seminarium będzie także Maciej Tałałaj, Sales Manager AAEON, który przybliży możliwości wykorzystywania sieci neuronowych w gatewayach typu edge, czyli w brzegowych bramach internetu rzeczy, pozwalających na przetwarzanie danych w pobliżu miejsca, w którym powstają. Warto dodać, że firmy CSI oraz AAEON zachęcają do wzięcia udziału w konkursie, który zostanie przeprowadzony za pomocą aplikacji Kahoot. Uczestnicy będą mieli za zadanie odpowiedzieć na 10 pytań, które zostaną wyświetlone na rzutniku. Odpowiedzi będzie można udzielić za pomocą telefonów komórkowych. Pytania konkursowe będą dotyczyć działalności i produktów spółki. Zdobywcy trzech pierwszych miejsc otrzymają nagrody niespodzianki. Evertiq Expo Warszawa 2019 odbędzie się 16 maja na PGE Narodowym. Darmowa rejestracja na to wydarzenie możliwa jest przez naszą stronę internetową.
evertiq.pl: - Skąd potrzeba przetwarzania danych w pobliżu miejsca, w którym są zbierane? Maciej Tałałaj, Sales Manager CEE AAEON: - Potrzeba przetwarzania danych lokalnie wynika z trzech kluczowych kwestii:
  • bezpieczeństwo systemu - wszystkie dane przetwarzane i analizowane są lokalnie, do "chmury" dostarczany jest jedynie wynik obliczeń, czyli metadane; w przypadku zaniku komunikacji z serwerem głównym, gateway wciąż nadzoruje system lokalny;
  • brak opóźnień w reakcji na zdarzenie - funkcjonalność szczególnie krytyczna w przypadku systemów bezpieczeństwa;
  • redukcja kosztów - do "chmury" wysyłane są metadane, a nie pełny strumień informacji dostarczanych przez kamery. Dzięki temu "waga" danych jest mała, a koszt ich transmisji niski.
- Jakie korzyści daje zastosowanie sieci neuronowych w bramach sieciowych? - Systemy komputerowe typu edge, wyposażone w akceleratory bazujące na sieciach neuronowych (np. Intel Movidius Myriad X), zyskują coraz większą popularność w szeroko pojętym świecie internetu rzeczy: smart city, retail, security czy digital signage. Brzegowe bramy AI IoT umożliwiają lokalne przetwarzanie oraz analizę strumienia danych pobieranych z kamer video, bez konieczności ciągłego przesyłania gigabajtów do „chmury”. - Dziękuję za rozmowę!

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama