reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Renex Przemysł elektroniczny | 11 kwietnia 2019

Podsumowanie pierwszego dnia 4. edycji Mistrzostw Polski w Lutowaniu

Trwają już Mistrzostwa Polski w Lutowaniu – RSC 2019. Wczoraj zmierzyli się uczniowie i studenci ze szkół technicznych z całej Polski. Evertiq jest patronem medialnym tego wydarzenia.

W tym roku wydarzenie zawody odbyły się w Centrum Technologicznym Firmy RENEX we Włocławku, pod patronatem Prezydenta Miasta Włocławka. Ze względu na ogromne zainteresowanie organizatorzy wprowadzili limity uczestnictwa do dwóch zawodników z jednej szkoły. Mistrzostwa są prestiżowym wydarzeniem i na terenie szkół i uczelni były przeprowadzane eliminacje wewnętrzne oraz przygotowania tak, aby wyłonić najlepszych zawodników. Rywalizacja 70 zawodników w 5 grupach eliminacyjnych wyłoniła czternastu finalistów:
 • Michał Samul (Politechnika Białostocka)
 • Jacek Martyniak (Politechnika Warszawska)
 • Tomasz Smaż (Politechnika Łódzka)
 • Nils Thernström (Politechnika Białostocka)
 • Piotr Szczepka (Zespół Szkół Elektronicznych i Informatycznych, Sosnowiec)
 • Adam Troszyński (Zespół Szkół Elektrycznych, Włocławek)
 • Bartłomiej Kucharek (Techniczne Zakłady Naukowe, Dąbrowa Górnicza)
 • Łukasz Sosnowski (Techniczne Zakłady Naukowe, Dąbrowa Górnicza)
 • Krzysztof Bałażyk (Politechnika Warszawska)
 • Paweł Rogowski (Politechnika Łódzka)
 • Kewin Głuszko (Zespół Szkół Elektronicznych i Telekomunikacyjnych, Olsztyn)
 • Marcin Nowak (Zespół Szkół Elektronicznych im. Stanisława Staszica, Zduńska Wola)
 • Kacper Baszczok (Górnośląskie Centrum Edukacyjne, Gliwice)
 • Darian Bonk (Górnośląskie Centrum Edukacyjne, Gliwice)
Rywalizację finałową i tytuł Młodzieżowego Mistrza Polski w Lutowaniu wygrał Adam Troszyński reprezentujący Zespół Szkół Elektrycznych z Włocławka. Nagrodą dla zwycięzcy była stacja lutownicza PACE ST-50 z rączką lutowniczą TD-100, zestaw narzędzi precyzyjnych PIERGIACOMI oraz zestaw narzędzi serwisowych LINDSTRÖM. Drugie miejsce zajął Michał Samul reprezentujący Politechnikę Białostocką. Nagrodami za zajęcie drugiego miejsca były: lutownica gazowa SUPER-PRO zestaw PORTASOL, zestaw narzędzi precyzyjnych PIERGIACOMI oraz zestaw narzędzi serwisowych LINDSTRÖM. Na miejscu trzecim zakwalifikował się Paweł Rogowski reprezentujący Politechnikę Łódzką zdobywając nagrody: Lutownicę kolbową GOOT PX-20, zestaw narzędzi precyzyjnych PIERGIACOMI oraz zestaw narzędzi serwisowych LINDSTRÖM. Nagrody finalistom wręczali przedstawiciele światowych marek - IPC oraz Tagarno. Jak podkreślają organizatorzy - firma RENEX - wszyscy finaliści wykazali się najwyższymi umiejętnościami i wiedzą z zakresu montażu płytek PCB. Rywalizacja była bardzo wyrównana a poziom bardzo wysoki. W szranki stanęli też człowiek z robotem – Mistrz Polski w Lutowaniu 2018 – Michał Czerwiec i robot lutowniczy REECO. Po ekscytującej walce zwycięzcą okazał się człowiek – mistrz potwierdził swoją wysoką formę. Jak zapewniają jednak organizatorzy zawody odbyły się na „krótkim dystansie” – na długim robot zostawia w tyle konkurencję. Na uczestników czekały również trzy konkursy. W pierwszym „Znajdź i Wygraj” – uczestnicy odpowiadając na pytania wykazywali się spostrzegawczością i umiejętnościami szacowania. Wystartowało aż 47 zawodników. Rywalizację wygrał Michał Kaczmarek z Zespołu Szkół Elektrycznych we Włocławku, któremu udało się udzielić najbardziej precyzyjnych odpowiedzi. Drugi konkurs „Zdjęcie z Plakatem” odbył się w sferze Internetu. Na fanpage’u organizatora uczestnicy umieszczali zdjęcia z plakatem Mistrzostw. Nagrodą za najbardziej kreatywne zdjęcie odznaczono Artura Chorysa za zdjęcie pt. „Odlotowe Mistrzostwa”. Najpopularniejszym zdjęciem – z największą liczbę polubień okazało się natomiast zdjęcie Szymona Kowalczyka. Podobnie jak na niedawnych targach Automaticon bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się również „Zawody w Skręcaniu”. Chętni znów mogli sprawdzić swoje umiejętności w posługiwaniu się wkrętakiem elektrycznym. Tym razem najlepszym okazał się Adam Troczyński któremu udało się wykręcić i wkręcić 14 śrub w imponującym czasie 1:34:19. Dziś dzień drugi wydarzenia, kiedy to będą rywalizować ze sobą przedstawiciele firm. Wszystkich chętnych do udziału i kibicowania zapraszamy do nowego obiektu CENTRUM TECHNOLOGICZNEGO RENEX we Włocławku. © Renex
reklama
reklama
January 15 2021 12:45 V18.15.12-2