reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 03 kwietnia 2019

20 polskich innowatorów zawalczy o kontrakty na Hannover Messe 2019

W poniedziałek rozpoczęły się największe targi przemysłowe świata - Hannover Messe. Dwadzieścia polskich firm projektujących rozwiązania dla przemysłu z wykorzystaniem technologii sztucznej inteligencji zostało wybranych przez PAIH, aby na hanowerskiej wystawie reprezentować Polskę.

– Targi w Hanowerze to doskonała okazja do długofalowej promocji polskiej myśli na arenie międzynarodowej i budowania silnych polskich marek. Pokazujemy, że Polska jest źródłem najnowszych technologii – mówi wiceminister przedsiębiorczości i technologii Tadeusz Kościński. – Zależy nam przede wszystkim na wzmocnieniu obecności polskiej oferty w miejscach już dobrze nam znanych i odważnym wchodzeniu polskich przedsiębiorców na nowe pozaeuropejskie rynki. Dlatego jesteśmy obecni na Hannover Messe, najważniejszych na świecie targach przemysłowych – dodaje wiceszef MPiT.
Oto lista polskich firm na Hannover Messe: Apzumi Spatial, Axence, BZB UAS, PIAP, Leaware, EBKF, Hyper Poland, Global Control 5, GRINN, Husarion, IFS Polska, ITR, Poltech Engineering, Alnea Robotics, Digital Core Design, PREVAC, PySENSE, Relpol, SmartTech, Neurosoft.
Tematem przewodnim tegorocznej edycji wydarzenia jest wykorzystanie Sztucznej Inteligencji (AI) w tzw. Przemyśle 4.0, a wydarzenie odbywa się pod hasłem "Integrated Industry - Industrial Intelligence" Zintegrowany Przemysł - Inteligentne Technologie Przemysłowe. – Sztuczna inteligencja może w całkowity sposób zmienić produkcję. Polskie firmy są gotowe do wzięcia udziału w tej nowej rewolucji przemysłowej – przekonuje Łukasz Chrabański, kierownik Biura Handlowego PAIH w Niemczech. Chrabański przypomina, że teleinformatyka, czyli ICT to jedna z polskich specjalności eksportowych. W tym obszarze pracuje już około pół miliona osób, a udział tzw. sektora ICT oszacowano na około 8% polskiego PKB. – Coraz więcej firm w Polsce, zwłaszcza z segmentu MŚP projektuje rozwiązania z wykorzystaniem tak zaawansowanych technologii, jak rozszerzona rzeczywistość czy komputery kwantowe, które można wykorzystać w przemyśle – twierdzi szef niemieckiego biura PAIH. – Dwadzieścia firm, które pokazujemy w tym roku w Hanowerze opracowało systemy do optymalizacji procesów produkcyjnych, transferu danych, zarządzania sprzedażą czy systemami energetycznymi. Ich produkty pozwalają zmniejszyć koszty i zwiększyć zyski klientów – tłumaczy Chrabański. W tym roku w Hanowerze na Polskim Stoisku Narodowym zobaczyć będzie można m.in. twórców silników do próżniowych kolei magnetycznych, pomysłodawców rozwiązania analizującego nastrój oraz zachowanie klientów w sklepach, robotyczne ramię ułatwiające operacje laparoskopowe, system do zdalnego monitorowania prac maszyn, który można podłączyć do każdego urządzenia czy dostawcę automatycznych linii produkcyjnych. Chrabański dodaje, że dużą grupę firm stanową start-upy. W polskiej dwudziestce są też firmy z wieloletnim doświadczeniem. – Część innowatorów, których zaprezentujemy odnosi już duże sukcesy za granicą. Większość z nich jedzie do Hanoweru po nowe kontrakty. Z racji na rangę wydarzenia większość chce zbudować globalną rozpoznawalność. Mamy też przedsiębiorstwo, które nawiązało dzięki PAIH relacje z potencjalnym klientem w Chinach, a na Hannower Messe może sfinalizować negocjacje. Obędzie się też premiera produktu jednego z naszych wystawców – ujawnia Łukasz Chrabański.
Polscy innowatorzy walczą o nowe kontrakty Polskim Stoisku Narodowym w Hanowerze już po raz trzecie. W 2017 roku Polska debiutowała na targach, uczestnicząc w nich jako Kraj Partnerski. W 2019 roku na Hannover Messe sąsiadujemy ze Szwecją, Krajem Partnerskim targów. Hanowerska wystawa potrwa do 5 kwietnia. Organizowane od 1947 roku targi Hannover Messe, są największym wydarzeniem targowym sektora przemysłowego świata. Co roku wydarzenie przyciąga ponad 220 tys. odwiedzających i aż 6,5 tys. wystawców. W trakcie tygodniowych targów odbywa się ponad 1,400 wydarzeń: premier produktów, konferencji, debat czy warsztatów. Targi służą prezentacji najnowszych trendów i technologii produkcyjnych. Polskie Stoisko Narodowego na Hannover Messe2019 znajduje się w Hali 27, stanowisko H12. Zostanie ono otwarte o g. 11:30 w poniedziałek 1 kwietnia, krótko po odwiedzinach kanclerz Angeli Merkel na stoisku Szwecji – Kraju Partnerskiego Hannover Messe 2019.
reklama
reklama
January 18 2021 12:56 V18.15.14-1