reklama
reklama
reklama
reklama
© Verashape Przemysł elektroniczny | 22 stycznia 2019

Verashape wybuduje nowy zakład

Polski producent drukarek 3D w ramach kolejnego projektu unijnego zamierza m.in. wybudować zakład produkcyjny i badawczo-rozwojowy. O planach Verashape opowiedział dla evertiq.pl Marcin Szymański, Product Manager firmy.

- Całkowita wartość projektu to ponad 9,4 mln PLN. Co firma Verashape chce zrealizować w ramach tak dużego przedsięwzięcia? Marcin Szymański, VSHAPER Product Manager: - Firma VERASHAPE zamierza wybudować zakład produkcyjny i badawczo-rozwojowy na terenie Strefy Ekonomicznej Rzeszów Jasionka. W budynku będzie się znajdowała linia montażowa maszyn oraz linia do produkcji i testowania układów scalonych. Zakład będzie wyposażony również w maszyny do obróbki skrawaniem i obróbki blach. Przy zakładzie produkcyjnym będzie działał zespół badawczo-rozwojowy, pracujący nad nowymi rozwiązaniami, do którego dyspozycji będą laboratoria do badań materiałowych i elektrotechnicznych. - Jak będzie wyglądał nowy budynek? - Powstanie 3-kondygnacyjny budynek biurowy oraz 2-kondygnacyjna hala produkcyjna o łącznej powierzchni ponad 2000 m kw. Jest to pierwszy etap inwestycji. Kolejny, czyli rozbudowa hali, planowany jest na rok 2020. - Nad jakimi udoskonaleniami technologicznymi swoich produktów pracuje obecnie Verashape? - Verashape pracuje nad innowacyjną w skali świata drukarką przyrostową drukującą tworzywa termoplastyczne w 5 osiach, zmieniając tym samym podejście do druku przyrostowego 2.5D. Maszyna miała swoją przedpremierę na targach we Frankfurcie (Formnext). Premiera przewidziana jest na rok 2019. VERASHAPE pracuje również nad udoskonaloną maszyną pracującą w konwencjonalnych 2.5 osiach, układającą tworzywo termoplastyczne warstwa po warstwie. Maszyna będzie miała możliwość niezawodnej, długotrwałej pracy z szeroką gamą materiałów termoplastycznych. Verashape wciąż rozwija też swoje autorskie oprogramowanie CAM do programowania drukarek 3D, które miało swoją premierę w 2018 roku. Program SOFTSHAPER skierowany jest do użytkowników różnych drukarek 3D, dzięki możliwości obsługi każdej drukarki 3D pracującej w technologii FDM/FFF na rynku. - I na koniec proszę o krótkie podsumowanie: jakie korzyści przyniesie firmie realizacja tego projektu? - Projekt umożliwi Verashape szybsze wdrożenie nowych technologii produkcji, podwyższając tym samym konkurencyjność marki VSHAPER na rynku. - Dziękuję za rozmowę!
Projekt: „Produkcja udoskonalonej drukarki 3D” współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020, Oś priorytetowa III „Wsparcie innowacji w przedsiębiorstwach”, Działanie 3.2 „Wsparcie wdrożeń wyników prac B+R”, Poddziałanie 3.2.2 „Kredyt na innowacje technologiczne”.
reklama
August 16 2022 15:41 V20.8.14-1