reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Apple Przemysł elektroniczny | 13 grudnia 2018

Apple wybuduje nową siedzibę

Apple ogłosiło, że zamierza zainwestować 1 mld USD w budowę nowego kampusu w Austin, w stanie Teksas. Firma będzie jednak zatrudniać w wielu amerykańskich miastach.
Apple poinformowało też, że otworzy nowe oddziały w Seattle, San Diego i Culver City oraz zamierza rozwijać obecność w wielu miastach w Stanach Zjednoczonych, w tym w Pittsburgu, Nowym Jorku czy Boulder w ciągu najbliższych lat.

W 2018 roku Apple zatrudniło w USA dodatkowych 6 tys. osób i obecnie liczba pracowników firmy w tym kraju wynosi około 90 tys. Zgodnie z zapowiedziami ze stycznia tego roku, Apple dąży do tego, by do 2023 roku utworzyć w Stanach Zjednoczonych 20 tys. miejsc pracy.

Najnowszy kampus, który powstanie w Austin będzie zlokalizowany około kilometra od istniejącej siedziby. Będzie w nim prowadzona działalność badawczo-rozwojowa, swoją siedzibę znajdą także np. dział finansowy, sprzedaży czy wsparcia klienta. W początkowej fazie będzie tam pracowało 5 tys. osób, a docelowo ta liczba sięgnie 15 tys. – Apple zamierza być największym pracodawcą w Austin.

Apple planuje też duże inwestycje w rozwój centrów danych – 10 mld USD w ciągu najbliższych 5 lat,z czego 4,5 mld USD zamierza wydać w tym i przyszłym roku.© Apple
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
January 17 2019 14:20 V11.11.0-2