reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© dmitriy shironosov dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 22 listopada 2018

Bilfinger nawiązał współpracę z firmą Elmodis

Krakowska spółka Elmodis, oferująca rozwiązania pozwalające zwiększać efektywności i wydajność maszyn przemysłowych, zyskała w ten sposób oficjalnego partnera.
Według raportu “Predictive maintenance – from data collection to value creation”, przygotowywanego przez globalną firmą konsultingową Roland Berger, w latach 2016-2022 światowy rynek konserwacji predykcyjnej ma rosnąć od 20 do nawet 40% rocznie i tym samym w 2022 roku osiągnąć wartość 20 mld dolarów. Trend ten dostrzega polski oddział Bilfingera – czytamy w komunikacie prasowym.

- Nasza podstawowa działalności to obszar utrzymania ruchu w energetyce i zakładach przemysłowych. Jesteśmy świadomi zmian zachodzących w przemyśle oraz rosnącego znaczenia rozwiązań z zakresu Przemysłowego Internetu Rzeczy (IIoT), dlatego zdecydowaliśmy się na współpracę z firmą Elmodis. Oferowane przez naszego partnera rozwiązanie stanowi uzupełnienie naszej oferty z zakresu monitoringu i diagnostyki maszyn przemysłowych oraz rozwiązań Grupy kapitałowej Bilfinger – BCAP (Bilfinger Connected Asset Performance). Dla naszych klientów będzie to system, którego zastosowanie pozwoli docelowo na efektywniejsze zarządzanie kosztami, unikanie w maksymalnym stopniu nieplanowanych przerw w pracy i planowanie napraw czy przeglądów. Dla Bilfinger jest to możliwość oferowania naszym klientom oprócz rozwiązań Grupy kapitałowej również specjalistycznych usług diagnostycznych - wyjaśnia Leszek Jankowski, dyrektor generalny Bilfinger Industrial Services Polska.

- Współpraca z firmą Bilfinger to nie tylko możliwość obopólnego rozwoju naszych przedsiębiorstw, ale również szansa na merytoryczne wsparcie zespołu Elmodis przez ekspertów naszego partnera. Wierzę, że dzięki tej współpracy nasz produkt stanie się jeszcze bardziej przyjazny dla użytkowników i dotrzemy z nim do nowych rynków i przedsiębiorstw, reprezentujących m.in. przemysł ciężki czy energetyczny. Liczymy również na to, że zacieśnianie współpracy będzie skutkowało rozszerzeniem jej w przyszłości o rynki zagraniczne - podkreśla Artur Hanc, prezes Elmodis.


Elmodis to młoda spółka technologiczna działająca w obszarze Przemysłowego Internetu Rzeczy. Firma opracowała kompletny system sprzętowo-programowy wspierający pracę służb utrzymania ruchu oraz całych zakładów przemysłowych. Elmodis dostarcza użytkownikowi istotnych informacji o stanie oraz pracy maszyny lub całej linii technologicznej, które pozwalają uniknąć awarii, nieplanowanych przestojów oraz poprawić bezpieczeństwo i obniżyć koszty produkcji. Opatentowana technologia ELMODIS jest wynikiem wieloletnich badań i pracy zespołu specjalistów z zakresu monitoringu i predictive maintenance oraz doświadczeniu w dostarczaniu projektów dla międzynarodowych klientów przemysłowych.
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
January 17 2019 14:20 V11.11.0-2