© rangizzz dreamstime.com
Przemysł elektroniczny | 05 września 2018
II Seminarium Techniczne Lenz
Nasz portal jest partnerem medialnym II Seminarium Technicznego Lenz – zapraszamy do Warszawy już 20 września.
Mamy przyjemność zaprosić Państwa na drugą edycję spotkania organizowanego przez Lenz. Seminarium odbędzie się 20 września w hotelu Radisson Blu w Warszawie, pierwszy wykład startuje o godzinie 9.30.
Program spotkania:
- 9.30-10.15 Corné Hoppenbrouwers ‘Dobre praktyki w procesie SMT’
- 10.15-11.00 Julia Vielhaber ‘Mycie szablonów jako podstawa udanego procesu SMT’
- 11.00-11.15 Przerwa kawowa
- 11.15-11.50 Fabio Puccia Modica ‘Semi-Flex PCB jako alternatywa dla technologii Rigid-Flex’
- 11.50-12.30 Daniele Perico ‘Zwiększenie niezawodności montażu elementów SMD dzięki kształtkom Preforms’
- 12.30-13.15 Lunch
- 13.15-14.00 Julia Vielhaber ‘Mycie PCB w dobie postępującej miniaturyzacji – wybór czy konieczność?’
- 14.00-15.00 Corné Hoppenbrouwers ‘Dobre praktyki w procesie lutowania na fali i w lutowaniu ręcznym’
- 15.00-15.45 Corné Hoppenbrouwers ‘Nowy stop lutowniczy HRL1. Przełomowy zamiennik dla SAC305 o parametrach procesu zbliżonych do stopów ołowiowych?’
- 15.45-16.30 Spotkania indywidualne
- 16.30 Zakończenie spotkania
Trwa pierwszy etap budowy nowej hali Kradex
Od wbicia pierwszej łopaty we wrześniu tego roku nie minęło zbyt wiele czasu, ale widać już mury nowej hali magazynowo-produkcyjnej firmy Kradex, dostawcy plastikowych obudów dla branży elektronicznej.
PZ Cormay ogłosił wezwanie na Orphee
Spółka chce skupić brakujący pakiet 2,57% akcji i wycofać Orphee z obrotu giełdowego. Celem wzywającego jest pełna integracja w ramach grupy oraz realizacja synergii.
LuminalLED otworzył nową fabrykę
Oficjalne otwarcie nowego zakładu produkcyjnego w Mołdawii miało miejsce ostatniego dnia listopada 2019 roku.
Dyski SSD oferują już 4-5 TB miejsca
Pamięci SSD nowej generacji wypierają przestarzałe dyski HDD. Pozwalają znacznie szybciej przetwarzać dane, przyspieszając tym samym działanie komputerów. SSD wkrótce trafią do konsol nowej generacji, co może oznaczać gamingową rewolucję.
Politechnika Gdańska otwiera cztery nowe Centra Badawcze
Kilka tygodni po otrzymaniu statusu uczelni badawczej oraz dodatkowej dotacji z ministerstwa w wysokości ponad 200 mln PLN, Politechnika Gdańska powołała cztery nowe Centra Badawcze.
Czeka nas poprawa na rynku sprzętu do produkcji chipów
W 2020 roku odbicie, a 2021 rok ma być rekordowy – organizacja SEMI przedstawiła prognozy dotyczące światowego rynku sprzętu do produkcji półprzewodników.
Granty NCN dla naukowców z Łukasiewicz - ITME
Trzy nowe projekty Łukasiewicz - ITME zostaną sfinansowane w ramach grantów Narodowego Centrum Nauki.
Potęga technologii, czyli 2020 rok pod znakiem 5G
W przyszłym roku ponad pół miliarda smartfonów będzie wyposażonych w chipy sztucznej inteligencji – eksperci Deloitte przedstawiają trendy, jakie zdominują rynek w najbliższych latach.
Ruszą nowe projekty grafenowe
W ramach inicjatywy Graphene Flagship zrealizowanych zostanie 11 nowych projektów, których celem będzie komercjalizacja prototypowych rozwiązań opartych na grafenie.
Pierwsze polskie oprogramowanie dla satelity ESA wylatuje na orbitę
To pierwszy raz, gdy zaprojektowany i wykonany w Polsce tzw. flight software dla satelity ESA zostanie uruchomiony na orbicie. Projekt zrealizowała warszawska firma GMV Innovating Solutions.
Medicalgorithmics planuje emisję akcji
Medicalgorithmics jesienią ubiegłego roku rozpoczął przegląd opcji strategicznych, w związku z czym zarząd spółki podjął właśnie decyzję o pozyskaniu kapitału w trybie emisji akcji na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.
Infoscan rozpoczyna komercyjne badania w Hiszpanii
Firma telemedyczna Infoscan SA uruchamia umowę z Giromed Institute, hiszpańskim dystrybutorem sprzętu medycznego. Aktualnie trwają szkolenia pracowników instytutu, a do Hiszpanii trafiło pierwsze 10 urządzeń.
ZF uruchomi trzecie centrum R&D w Chinach
Nowy ośrodek badań i rozwoju ZF Friedrichshafen AG powstaje w Guangzhou, w południowych Chinach. Firma podpisała z przedstawicielami władz lokalnych porozumienie w tej sprawie i zamierza zainwestować w centrum około 90 mln EUR.
Ericsson zapłaci 1 mld USD kary
Szwedzka firma zawarła ugodę i zgodziła się zapłacić karę w wysokości ponad 1 mld USD za korupcję – poinformował Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych (DoJ).
Polskie startupy szykują się na ekspansję z PAIH
Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej wspólnie z Polską Agencją Inwestycji i Handlu (PAIH) wyłoniła finalistów konkursu „Startupy w Pałacu_EKSPANSJA”. 9 grudnia br. w Sali Kolumnowej odbyła się prezentacja zwycięskich projektów.
Nowa linia SMT w śląskim Siltegro
W ciągu dekady działalności spółka Siltegro stopniowo poszerzała portfolio produktów i usług, a obecnie mocno stawia na rozwój działalności w zakresie montażu kontraktowego elektroniki.
KE: 3,2 mld EUR na projekt bateryjny
Komisja Europejska zatwierdziła wsparcie publiczne w wysokości 3,2 mld EUR udzielone przez siedem państw członkowskich europejskiemu projektowi w zakresie badań naukowych i innowacji dotyczących łańcucha wartości baterii.
Polak na czele Toyota Motor Manufacturing Poland
1. stycznia 2020 roku na stanowisko prezesa Toyota Motor Manufacturing Poland (TMMP) zostanie powołany Dariusz Mikołajczak. Będzie to pierwszy Polak na takim stanowisku w historii operacji produkcyjnych Toyoty.
Swissbit otworzył nowy zakład w Berlinie
Swissbit, dostawca pamięci do zastosowań przemysłowych oraz IoT w ubiegłym tygodniu oficjalnie otworzył nowy zakład produkcji elektroniki w Berlinie, potrajając tamtejsze moce produkcyjne w zakresie wysoko zintegrowanej elektroniki.
Studenci PW zbudowali bolid dla niepełnosprawnego Maksa
Jest biało-niebieski, ma 2,4 m długości, waży 110 kilogramów, a jego prędkość użytkowa to 30 km/h – to elektryczny pojazd e-MaksPower. Studenci Politechniki Warszawskiej właśnie zakończyli prace nad projektem. Bolid skonstruowali dla Maksa – dziesięciolatka z dystrofią mięśniową i wielkiego fana motoryzacji.
Maxcom rozwija nowe obszary działalności
Maxcom, dostawca telefonów komórkowych, dywersyfikuje działalność i rozwija nowe linie biznesowe w obszarach elektromobilności i ochrony środowiska.
Intel i MR podpisały porozumienie w sprawie edukacji AI
Ministerstwo Rozwoju oraz Intel podpisały porozumienie o współpracy dotyczące m.in. wspólnego szerzenia edukacji z zakresu sztucznej inteligencji w Polsce.
UOKiK rozpatruje wniosek dotyczący połączenia DENSO i Toyota Motor
Zgłaszana koncentracja będzie polegać na utworzeniu wspólnego przedsiębiorcy przez DENSO Corporation z siedzibą w Kariya, Aichi, Japonia, i Toyota Motor Corporation, z siedzibą w Toyota City, Aichi, Japonia.
ML System z kolejnym patentem
Europejski Urząd Patentowy udzielił ML System patentu, którego przedmiotem jest sposób mocowania lameli modułu fotowoltaicznego z wykorzystaniem ultracienkiego szkła. Otrzymany certyfikat wpisuje się w strategię dywersyfikacji produktowej oraz ekspansji zagranicznej spółki.
Załaduj więcej newsów
Artykuły, które mogą Cię zainteresować