reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 13 sierpnia 2018

Infoscan ma inwestorów na finansowanie projektów w Polsce i w Azji

Władze spółki otrzymały deklaracje ze strony inwestorów do objęcia co najmniej 120 tys. akcji na finansowanie nowych projektów biznesowych. Infoscan przeznaczy pozyskane środki na realizację kontraktu w Azji Płd-Wschodniej oraz wdrożenie nowego modelu sprzedaży na rynku krajowym.
W trakcie NWZA zaplanowanego na 6 września akcjonariusze podejmą uchwałę o kapitale docelowym, który łącznie zakłada wyemitowanie do 390 tys. akcji w ciągu 3 lat. Natomiast obecnie spółka planuje sprzedaż około 120 tys. akcji. Cena emisyjna zostanie ustalona przez zarząd, jednak już z deklaracji inwestorów wynika, że ma być ona zbliżona do ceny rynkowej Infoscanu.

– Decyzja dotycząca podwyższenia kapitału zakładowego jest pochodną zainteresowania ze strony inwestorów i wysoka oceną z ich strony nowych projektów, które realizujemy. Nie chcemy natomiast istotnie rozwadniać akcjonariatu, dlatego zdecydowaliśmy się na nieduże podwyższenie kapitału, z którego liczymy na pozyskanie ok. miliona złotych. Jednocześnie chcemy zapewnić sobie elastyczność na wypadek pojawiających się innych możliwości biznesowych i potencjalnego skorzystania z kapitału docelowego w dalszej przyszłości w momencie gdy spółka istotnie zwiększy swoją wycenę – tłumaczy Jacek Gnich, prezes Infoscanu.

Spółka w czerwcu podpisała umowę dystrybucyjną na sprzedaż badań na rynkach Azji Płd.–Wschodniej. Pierwszym krajem w tym regionie na którym będą realizowane badania z wykorzystaniem urządzenia MED Recorder będą Filipiny. – Obecnie dystrybutor jest na etapie przygotowań od strony formalnej do uruchomienia badań komercyjnych. Nasz partner zdecydowaną większość kosztów bierze na siebie, jednak na nas spoczywa dostarczenie urządzeń. Liczymy, że w najbliższym miesiącu będziemy mogli przeprowadzić tam płatne procedury. Na samym początku będziemy posiłkować się częścią urządzeń na rynek amerykański i europejski, których produkcję zlecaliśmy w marcu. Jednak, żeby zaspokoić zapotrzebowanie w Azji musimy być gotowi na wysłanie większej liczby – wyjaśnia Jacek Gnich. Dodatkowo spółka planuje rozpocząć współpracę z firmą Resmed, światowym producentem urządzeń do terapii bezdechu sennego (CPAP).

8 sierpnia firmy podpisały list intencyjny, odnośnie realizacji wspólnego projektu na rynku polskim. Obecnie Infoscan negocjuje umowę w tej kwestii i pracuje nad nowym modelem sprzedaży badań w kraju.

– Jednocześnie przygotowujemy się do komercjalizacji na naszym największym rynku czyli w USA. Liczymy na szybkie zakończenie procesu certyfikacji w FDA i rozpoczęcie sprzedaży badań w kolejnym kwartale. W zakresie finansowania biznesu za oceanem podtrzymujemy dotychczasowy plan zakładający wykorzystanie instrumentów dłużnych. W ramach prac nad rozpoczęciem działalności podpisaliśmy umowę z jedną z sieci klinik snu na przeprowadzenie badań porównujących MED Recorder do innych funkcjonujących metod diagnostycznych. Wyniki tego badania powinny nam istotnie pomóc w zwiększeniu rozpoznawalności naszego urządzenia w amerykańskiej branży – ocenia Jacek Gnich.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 19 2018 10:20 V10.9.5-1