reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 22 grudnia 2009

Koncern LG tnie plany inwestycyjne w Kobierzycach

Dzisiejsza Gazeta Wyborcza zamieściła artykuł ‘Kryzys dopadł LG - zwijają fabryki w Kobierzycach’. Informuje w nim, iż koreański koncern ogranicza planowane inwestycje o 700 mln zł oraz planuje mniejsze o 4.000 osób docelowe zatrudnienie.
W Kobierzycach znajdują się zakłady LG Electronics oraz LG Display. LG zobowiązało się, że wspólnie z kooperantami zainwestuje 2.6 mld zł i zatrudni 9.658 osób. Jednak, w świetle obecnego kryzysu gospodarczego, LG zwróciło się do polskiego rządu o zgodę na ograniczenie inwestycji. Obecne plany koncernu to 1.9 mld zł inwestycji i docelowe zatrudnienie na poziomie 5.632 pracowników. W związku z tą sytuacją, polski rząd zmniejszył poziom wsparcia inwestycji z planowanych 219 do 120 mln zł.

’LG ma obowiązek utrzymać obecne zatrudnienie przez pięć lat’ mówi na łamach GW Iwona Dżygała, rzecznik Ministerstwa Gospodarki.

W efekcie, LG nie planuje żadnych zwolnień, co potwierdzają przedstawiciele Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej, która współpracuje z zagranicznymi inwestorami oraz Urzędu Pracy. Wręcz przeciwnie, Mariusz Tarant z LG Display deklaruje nawet zwiększenie zatrudnienia: ‘Przygotowywane są nowe linie produkcyjne. Na początku przyszłego roku planujemy zatrudnić około 500 osób.'

GW cytuje również interesującą wypowiedź Tadeusza Zielińskiego z Wydziału Polityki Regionalnej, Badań i Analiz Wojewódzkiego Urzędu Pracy: ‘LG miałoby kłopoty ze znalezieniem w okolicach Wrocławia dalszych 4.000 pracowników. 30% bezrobotnych zarejestrowanych na Dolnym Śląsku to ludzie z niskimi kwalifikacjami. LG było dla nich szansą na zatrudnienie. Jednak koncern spenetrował już lokalny rynek i teraz musiałby szukać pracowników w miejscowościach odległych od zakładów w Kobierzycach.’

Żródło: Gazeta Wyborcza

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2