reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© kornwa dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 13 lipca 2018

SatRevolution i Space Garden łączą siły

SatRevolution zawarła współpracę naukową ze Space Garden w ramach projektu KRAKSat - pierwszego na świecie satelity wykorzystującego ciecz magnetyczną do sterowania swoim położeniem.
KRAKSat to projekt, w ramach którego powstaje jeden z pierwszych polskich satelitów typu CubeSat. Ma być przeznaczony do celów naukowych, a do sterowania swoim położeniem będzie wykorzystywać tzw. ferrofluid, czyli ciecz magnetyczną.

Satelita budowany w ramach projektu KRAKSat ma wyruszyć w kosmos w listopadzie. Będzie badał funkcjonalności ferrofluidowego koła zamachowego na niskiej orbicie okołoziemskiej. Zdaniem pomysłodawców w przyszłości może on obniżyć koszty, a zarazem zwiększyć niezawodność systemów stabilizacji wykorzystywanych w przestrzeni kosmicznej.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-1