reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© AGP Przemysł elektroniczny | 11 lipca 2018

Advanced Graphene Products realizuje projekt unijny

Advanced Graphene Products (AGP) zajmuje się produkcją i rozwojem zastosowań grafenu. Na badania nad tym supermateriałem firma otrzymała 876 tys. zł dofinansowania w ramach RPO Lubuskie 2020.
Grafen to odmiana węgla. Odmiana o tyle wyjątkowa, że uważana za jeden z najcieńszych, najlżejszych, a zarazem najmocniejszych i dobrze elastycznych materiałów. Uwzględniając właściwości grafenu, można go wykorzystać w praktycznie każdej dziedzinie życia.

AGP w ramach projektu unijnego pracuje nad optymalizacją wielkopowierzchniowych metod transferu grafenu HSMG. Pieniądze na realizację zadania pochodzą m.in. z RPO Lubuskie 2020. Kwota dofinansowania to 876 tys. zł.

Przedmiotem projektu jest przeprowadzenie badań przemysłowych i prac rozwojowych, których cel to dopracowanie i optymalizacja metod transferu grafenu HSMG na matryce wspierające. Wynikiem ma być znacznie zwiększona powierzchnia oferowanego grafenu na takich matrycach – z 25 cm kw. aż do 400 cm kw. Według założeń realizacja zadania zakończy się w przyszłym roku.

Spółka Advanced Graphene Products powstała w 2012 roku jako spin-off Politechniki Łódzkiej. Firma zajmuje się produkcją grafenu HSMG (High Strength Metallurgical Graphene), który charakteryzuje się bardzo wysoką jakością oraz wytrzymałością. AGP, we współpracy z Instytutem Inżynierii Materiałowej Politechniki Łódzkiej, opracowała unikalną metodę produkcji, która polega na wytwarzaniu grafenu na ciekłym metalu. Zimą zeszłego roku firma uruchomiła siedzibę w Zielonej Górze, w Parku Naukowo-Technologicznym Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Źródło: lubuskie.pl

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-1