reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© LG Electronics Przemysł elektroniczny | 03 lipca 2018

LG ogłasza nowe inwestycje

LG Electronics nabyła udziały w amerykańskiej spółce Bossa Nova Robotics. Jest to pierwsza inwestycja LG w zagranicznego partnera z branży robotycznej, będąca kontynuacją strategii, w ramach której w minionym roku firma zakupiła udziały w kilku koreańskich start-upach.

W ciągu pierwszych 12 miesięcy realizowania swojej polityki inwestycyjnej firma LG zainwestowała w start-upy robotyczne ponad 90 mld USD. Bossa Nova Robotics jest dostawcą rozwiązań dla sklepów detalicznych, które umożliwiają zbieranie w czasie rzeczywistym danych o produktach znajdujących się na półkach. Dzięki automatyzacji zabierania i analizowania danych o produktach, rozwiązania te pozwalają na efektywne zarządzanie dużymi sklepami. Od ubiegłego roku firma Walmart, największy na świecie sprzedawca detaliczny, testuje roboty Bossa Nova skanujące półki sklepowe. Dodatkowo firma LG zainwestowała w cztery koreańskie spółki oferujące rozwiązania robotyczne: Acryl, SG ROBOTICS, Robotis oraz Robostar.
  1. Acryl Inc. , założona przez zespół naukowców z KAIST (Korea Advanced Institute of Science and Technology), od siedmiu lat prowadzi prace nad przetwarzaniem kognitywnym. Jej głównym osiągnięciem jest zintegrowana platforma sztucznej inteligencji „Jonathan”, która dzięki analizie ogromnych ilości danych oraz algorytmom głębokiego uczenia się potrafi na podstawie tekstu, mowy i obrazu rozpoznawać ludzkie emocje i zamiary.
  2. SG ROBOTICS to start-up opracowujący egzoszkielety, stanowiące pomoc dla osób z trudnościami w poruszaniu się, w tym cierpiącym na paraliż lub choroby nerwowo-mięśniowe. Firma została założona w roku 2017 w celu tworzenia „robotów dla lepszego życia” a obecnie prowadzi prace nad komercjalizacją egzoszkieletu dla dzieci. Opracowane przez SG ROBOTICS rozwiązanie o nazwie WalkON Suit zdobyło brązowy medal na igrzyskach Cybathlon 2016 i było używane przez pierwszą osobę niosącą pochodnię olimpijską na paraolimpiadzie PyeongChang 2018.
  3. Robotis specjalizuje się w systemach robotycznych oraz robotach edukacyjnych. Jest ceniony za opracowanie inteligentnych siłowników do robotów wieloprzegubowych oraz produkuje sprzęt taki jak kontrolery i moduły czujników współpracujące z oprogramowaniem robotów.
  4. Robostar jest producentem robotów przemysłowych. Misją spółki jest oferowanie kompleksowych rozwiązań dla firm związanych z branżą telefonów komórkowych, wyświetlaczy, półprzewodników, a także motoryzacyjną.
Inwestycje te stanową dopełnienie własnych działań firmy LG ukierunkowanych na szybką komercjalizację robotów usługowych tak, aby stały się filarem dla rozwoju firmy. Co więcej, LG rozpoczął już w Korei próby eksploatacyjne robotów Airport Guide i Airport Cleaning, które podczas olimpiady w PyeongChang pomagały podróżnym korzystającym z największego koreańskiego portu lotniczego. Z kolei podczas targów CES firma zaprezentowała trzy nowe roboty koncepcyjne CLOi, które opracowano z myślą o komercyjnych zastosowaniach w miejscach o dużym natężeniu ruchu ludzi, takich jak hotele i supermarkety. Rodzina robotów LG CLOi jest rozwijana równolegle do linii ThinQ, obejmującej elektronikę użytkową i urządzenia AGD wyposażone w sztuczną inteligencję. - Robotyka stanowi kluczowy element naszej strategii sztucznej inteligencji ThinQ i ma istotne znaczenie dla przyszłego rozwoju firmy LG. Poprzez inwestycje w nowe, innowacyjne spółki, a także samodzielne, intensywne prace badawczo-rozwojowe stajemy się firmą, która znacznie poszerza możliwości dostarczając naszym klientom najbardziej innowacyjne rozwiązania – powiedział Kim Sungwook, wiceprezes działu globalnych otwartych innowacji firmy LG Electronics. Źródło: © LG
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 09 2020 11:27 V18.6.11-2