reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 02 lipca 2018

Knauf Industries we Wrocławiu produkuje dla branży elektronicznej

Knauf Industries zainwestował we Wrocławiu w produkcję komponentów z tworzyw sztucznych dla odbiorców z sektorów AGD, HVAC czy motoryzacyjnego.

Zakład Knauf Industries we Wrocławiu dysponuje połączeniem technologii przetwórstwa tworzyw sztucznych: wtrysku plastiku oraz formowania tworzyw spienionych. O rozwoju wrocławskiej fabryki opowiada Agnieszka Ludwiniak, dyrektor marketingu Knauf Industries.

evertiq.pl: - Na czym polegały ostatnie inwestycje we Wrocławiu?

Agnieszka Ludwiniak, Knauf Industries: – Obecnie we wrocławskim zakładzie Knauf Industries inwestujemy w technologię wtrysku dwukomponentowego 2K. Nowe maszyny zostaną uruchomione na początku sierpnia 2018, jednak przygotowania pod ich instalację trwają już od kilku miesięcy.

- Ile osób pracuje we Wrocławiu? Czy ta liczba zmieni się w najbliższej przyszłości?

– We wrocławskim zakładzie zatrudnionych jest ponad 200, a liczba pracowników jest dynamicznie dostosowywana do wielkości zamówień prognozowanej przez klientów.

- Czy są dalsze plany inwestycyjne dotyczące Polski?

– Polskie zakłady są jednym z najważniejszych beneficjentów inwestycji z centrali Knauf Industries. Co roku pula inwestycji zwiększa się o ok 10-15%. Są to inwestycje, które pozwalają firmie umacniać swoją pozycję w branży, a także zaistnieć na zupełnie nowych rynkach. Park maszynowy, wyposażenie fabryki, a także kompetencje załogi podlegają stałym ulepszeniom.

- Co powstaje na nowych linia produkcyjnych?

– Nowe linie produkcyjne przeznaczone są do produkcji elementów wtryskowych, których docelową aplikacją jest nowoczesna seria urządzeń pomiarowych dla sektora smart house. Mogą być również wykorzystane do produkcji wielu innych elementów dla przemysłu elektronicznego, gdzie potrzebna jest precyzja oraz efektywność procesów produkcyjnych.

- Na czym polega technologia 2K?

– Wtrysk dwukomponentowy umożliwia łączenie różnych materiałów oraz kolorów w jednej formie wtryskowej, a przede wszystkim zwiększa funkcjonalność i swobodę projektowania elementów z tworzyw sztucznych. Proces pozwala na zautomatyzowaną produkcję części z kilku rodzajów tworzyw sztucznych w jednym procesie wytwórczym (połączenie tworzyw twardych i miękkich), które przy użyciu prostszej technologii produkowane są w dwóch oddzielnych cyklach produkcyjnych, a następnie łączone. Dzięki technologii 2K eliminujemy ogniwo montażu, upraszczając i skracając proces produkcyjny, co optymalizuje jego koszty. Obserwujemy rosnące zapotrzebowanie na tego typu rozwiązania technologiczne, stąd decyzja o budowie nowych linii produkcyjnych we Wrocławiu.

- Knauf generalnie nie jest kojarzony z branżą elektroniczną. Kiedy i w jakim zakresie firma rozpoczęła działalność w tym obszarze?

– Marka Knauf jest powszechnie kojarzona z rozwiązaniami dla budownictwa. Wyspecjalizowany pion Grupy Knauf, pod marką KNAUF Industries jest dedykowany przetwórstwu tworzyw sztucznych dla przemysłu. Na rynku polskim spółka jest obecna od 1998 roku i już wtedy w jej portfolio znajdowali się również klienci z branży elektronicznej. W kolejnych latach Knauf Industries postawił na dynamiczny rozwój w przemyśle automotive, AGD/RTV oraz HVAC, kontynuując stabilną współpracę z klientami z branży elektronicznej. Ostatnie inwestycje we Wrocławskiej fabryce zostały poczynione w ramach nowych kontraktów z liderami branży.

- Dziękuję za rozmowę!

fot.: © Knauf Industries
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 09 2020 11:27 V18.6.11-2