reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 20 czerwca 2018

Toshiba w nowym konsorcjum bateryjnym

Trzy spółki będą współpracować nad stworzeniem nowego materiału anodowego do baterii litowo-jonowych, który umożliwi osiągnięcie wysokiej gęstości energii oraz ultraszybkie ładowanie niezbędne w aplikacjach motoryzacyjnych.
Konsorcjum utworzyły trzy firmy: Toshiba Infrastructure Systems & Solutions Corporation (TISS), Sojitz Corporation, Companhia Brasileira de Metalurgia e Mineração (CBMM). Chodzi o dalsze ulepszanie nowej generacji ogniw litowo-jonowych SCiB, opracowanych przez Toshibę w 2017 roku. Ogniwa te powstały już w roku 2008, ale niemal dekadę później, TISS zastąpił anodę wykonaną z tlenku litowo-tytanowego, anodą wykonaną z tlenku z dodatkiem niobu (NTO).

Niob (Nb) to istotny składnik wielu stopów używanych np. w produkcji wysokojakościowych produktów stalowych. Właśnie Companhia Brasileira de Metalurgia e Mineração jest jednym ze światowych liderów w produkcji tego metalu. Z kolei Sojitz, jako udziałowiec CBIMM i dystrybutor na japońskim rynku, ma niezbędną wiedzę i doświadczenie, aby zapewnić stabilny system dostaw i uczestniczyć w rozwoju innych zastosowań niobu.

TISS zamierza opracować konkurencyjną kosztowo i stabilną specyfikację nowej elektrody ogniw, wykorzystując tlenek (NTO) dostarczany przez CBIMM i Sojitz. TISS chce również uruchomić odpowiedni łańcuch dostaw i skomercjalizować nową generację SCiB w 2020 roku.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 26 2018 11:55 V11.1.1-1