reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© EAEElektronik Przemysł elektroniczny | 18 czerwca 2018

Duże inwestycje EAE Elektronik w dziale laboratorium

Chociaż sanocka firma już od wielu lat prowadzi działalność badawczo-rozwojową, to dzięki będącemu na ukończeniu projektu unijnemu zyska nowe możliwości w tym obszarze.
Wartość projektu „Uruchomienie Centrum Badawczo-Rozwojowego w EAE Elektronik” to niebagatelna kwota blisko 2,4 mln PLN, z czego dofinansowanie wynosi 1,045 mln PLN. EAE Elektronik finalizuje prace nad tym przedsięwzięciem i większość zakupionego sprzętu już działa lub zostanie wdrożona do użytku w najbliższych dniach.

- W naszym laboratorium testujemy produkty pod kątem kompatybilności elektromagnetycznej , funkcjonalności, trwałości czy bezpieczeństwa wyrobu. Dzięki temu określamy zgodność z dyrektywami, normami i indywidualnymi wymaganiami klienta. Jedną z największych zmian wprowadzonych w ostatnim czasie jest poszerzenie zakresu realizowanych badań o testy środowiskowe – mówi Rafał Rozenbajgier, kierownik laboratorium EAE Elektronik. W związku z powyższym firma uruchomiła stanowisko do badań odpornościowych, m.in. na wibracje, w skład którego wchodzi nowy system wibracyjny. Kolejny zakup to komora klimatyczna z możliwością szybkich zmian temperatury oraz regulacją wilgotności.To oczywiście nie wszystko. W ramach budowy Centrum Badawczo- Rozwojowego (CBR) w siedzibie EAE Elektronik aktualnie instalowany jest automat do inspekcji rentgenowskiej oraz precyzyjny mikroskop cyfrowy. Firma zainwestowała też w sprzęt do pomiarów kompatybilności elektromagnetycznej, programowalne źródło napięcia, tester wysokonapięciowy czy kamerę termowizyjną.

[i- Jednym z ważniejszych nabytków jest platforma PXI, którą wykorzystujemy do budowy testera BMS (Battery Management System), czyli stanowiska do badań elektroniki zarządzającej pakietami ogniw akumulatorów. W jej skład wchodzą takie elementy, jak wielokanałowy symulator ogniw akumulatorów, modułowy system pomiarowy oraz symulator ładowania i rozładowywania dużym prądem. Dzięki nowemu oprogramowaniu możemy też tworzyć własne scenariusze testów [/i]– opowiada kierownik laboratorium EAE Elektronik.

Projekt, którego celem jest utworzenie CBR, stanowi silne wsparcie dla innego przedsięwzięcia realizowanego przez firmę. EAE Elektronik opracowuje bowiem energooszczędny silnik bezszczotkowy z magnesami trwałymi do okapów nadkuchennych. Sanoccy inżynierowie mają już gotowe pierwsze prototypy silnika i sterującej go elektroniki, który docelowo, w porównaniu do urządzeń dostępnych na rynku, może pobierać połowę mocy przy zachowaniu parametrów.
– Badamy prototypy i wybieramy, którą drogą iść w rozwoju tych urządzeń. Nieoceniony jest przy tym kupiony ostatnio sprzęt laboratoryjny, na przykład kamera termowizyjna o wysokiej rozdzielczości pomaga nam poradzić sobie z usuwaniem problemów związanych z nagrzewaniem, a nowy sprzęt do pomiarów emisji elektromagnetycznej pozwoli na stworzenie produktu, w którym zapewniony będzie pozytywny wynik badań EMC podczas formalnej certyfikacji wyrobu – opowiada Rafał Rozenbajgier.

- Liczymy na to, że w dłuższej perspektywie inwestycja w budowę Centrum Badawczo - Rozwojowego przyniesie kolejny wzrost poprawy jakości – podsumowuje Rafał Rozenbajgier.


fot.: © EAE Elektronik
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
November 20 2018 14:32 V11.9.4-2