reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© EAEElektronik Przemysł elektroniczny | 18 czerwca 2018

Duże inwestycje EAE Elektronik w dziale laboratorium

Chociaż sanocka firma już od wielu lat prowadzi działalność badawczo-rozwojową, to dzięki będącemu na ukończeniu projektu unijnemu zyska nowe możliwości w tym obszarze.
Wartość projektu „Uruchomienie Centrum Badawczo-Rozwojowego w EAE Elektronik” to niebagatelna kwota blisko 2,4 mln PLN, z czego dofinansowanie wynosi 1,045 mln PLN. EAE Elektronik finalizuje prace nad tym przedsięwzięciem i większość zakupionego sprzętu już działa lub zostanie wdrożona do użytku w najbliższych dniach.

- W naszym laboratorium testujemy produkty pod kątem kompatybilności elektromagnetycznej , funkcjonalności, trwałości czy bezpieczeństwa wyrobu. Dzięki temu określamy zgodność z dyrektywami, normami i indywidualnymi wymaganiami klienta. Jedną z największych zmian wprowadzonych w ostatnim czasie jest poszerzenie zakresu realizowanych badań o testy środowiskowe – mówi Rafał Rozenbajgier, kierownik laboratorium EAE Elektronik. W związku z powyższym firma uruchomiła stanowisko do badań odpornościowych, m.in. na wibracje, w skład którego wchodzi nowy system wibracyjny. Kolejny zakup to komora klimatyczna z możliwością szybkich zmian temperatury oraz regulacją wilgotności.To oczywiście nie wszystko. W ramach budowy Centrum Badawczo- Rozwojowego (CBR) w siedzibie EAE Elektronik aktualnie instalowany jest automat do inspekcji rentgenowskiej oraz precyzyjny mikroskop cyfrowy. Firma zainwestowała też w sprzęt do pomiarów kompatybilności elektromagnetycznej, programowalne źródło napięcia, tester wysokonapięciowy czy kamerę termowizyjną.

[i- Jednym z ważniejszych nabytków jest platforma PXI, którą wykorzystujemy do budowy testera BMS (Battery Management System), czyli stanowiska do badań elektroniki zarządzającej pakietami ogniw akumulatorów. W jej skład wchodzą takie elementy, jak wielokanałowy symulator ogniw akumulatorów, modułowy system pomiarowy oraz symulator ładowania i rozładowywania dużym prądem. Dzięki nowemu oprogramowaniu możemy też tworzyć własne scenariusze testów [/i]– opowiada kierownik laboratorium EAE Elektronik.

Projekt, którego celem jest utworzenie CBR, stanowi silne wsparcie dla innego przedsięwzięcia realizowanego przez firmę. EAE Elektronik opracowuje bowiem energooszczędny silnik bezszczotkowy z magnesami trwałymi do okapów nadkuchennych. Sanoccy inżynierowie mają już gotowe pierwsze prototypy silnika i sterującej go elektroniki, który docelowo, w porównaniu do urządzeń dostępnych na rynku, może pobierać połowę mocy przy zachowaniu parametrów.
– Badamy prototypy i wybieramy, którą drogą iść w rozwoju tych urządzeń. Nieoceniony jest przy tym kupiony ostatnio sprzęt laboratoryjny, na przykład kamera termowizyjna o wysokiej rozdzielczości pomaga nam poradzić sobie z usuwaniem problemów związanych z nagrzewaniem, a nowy sprzęt do pomiarów emisji elektromagnetycznej pozwoli na stworzenie produktu, w którym zapewniony będzie pozytywny wynik badań EMC podczas formalnej certyfikacji wyrobu – opowiada Rafał Rozenbajgier.

- Liczymy na to, że w dłuższej perspektywie inwestycja w budowę Centrum Badawczo - Rozwojowego przyniesie kolejny wzrost poprawy jakości – podsumowuje Rafał Rozenbajgier.


fot.: © EAE Elektronik

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-2