reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© AET Przemysł elektroniczny | 29 maja 2018

Polski producent elementów indukcyjnych inwestuje w park maszynowy

Zakup nowoczesnych maszyn do produkcji był istotnym elementem realizowanego przez firmę projektu dofinansowywanego z Funduszy Europejskich, w ramach którego AET wprowadzi do oferty nowe komponenty.
– Przez ostatnie dwa lata skupiliśmy się na wdrażaniu nowych urządzeń do pracy na produkcji i rozwoju nowych wyrobów w ramach realizowanego przez firmę projektu unijnego – mówi Krzysztof Zbanyszek, dyrektor AET. – Najnowszym nabytkiem jest system próżniowego dozowania żywic – jedno z najbardziej nowoczesnych urządzeń, które pojawiły się ostatnio w firmie – dodaje nasz rozmówca.

System próżniowego dozowania żywic przeznaczony jest do zalewania elementów indukcyjnych i układów elektronicznych żywicą poliuretanową. Składniki żywicy utrzymywane są w próżni, dzięki czemu żywica ma doskonałą konsystencję i nie zawiera pęcherzyków powietrza. Wyposażony jest w mieszacz statyczny z wymienną dyszą, co pozwala na precyzyjne dawkowanie żywicy w trybie ciągłym, a także w moduł automatycznego odpowietrzania i system wstępnego podgrzewania żywicy. Natomiast dodatkowy moduł mieszający zapobiega osadzaniu się cząstek stałych na dnie zbiornika.

System dozowania żywic jest w użyciu od początku tego roku i kosztował 60 tys. EUR. Odrobinę wcześniej AET wdrożyło do produkcji nawijarkę dużej mocy, z możliwością nawijania drutem profilowym, której cena wyniosła około 80 tys. EUR.

To najnowsze zakupy urządzeń do produkcji elementów indukcyjnych zrealizowane przez AET w ramach projektu unijnego. Firma nabyła już wcześniej m.in. automatyczną nawijarkę wielowrzecionową, stanowisko do nadruku na elementach indukcyjnych oraz mostek RLC i automatyczny analizator komponentów.

AET realizuje projekt pn. „Uruchomienie innowacyjnej linii do produkcji elementów indukcyjnych nowej generacji, z wykorzystaniem rdzeni ferrytowych, proszkowych, amorficznych lub nanokrystalicznych w AET w Ostrowie Wielkopolskim”. Całkowita wartość przedsięwzięcia to prawie 4,9 mln PLN, kwota dofinansowania pochodzącego z Wielkopolskiego Regionalnego Projektu Operacyjnego na lata 2014-2020 wynosi 1,792 mln PLN.

Projekt zakończył się w 2017 roku, AET zbiera się już więc do podsumowań. Główne cele, czyli wprowadzenie do produkcji rozwiązań nowej generacji, zostały osiągnięte. AET wzbogaca zatem swoje portfolio o:
  • dławiki indukcyjne toroidalne DTHF EDGE, nawijane drutem profilowym na rdzeniach High Flux, z możliwością zalewania żywicą w obudowie z tworzywa sztucznego,
  • niskoprofilowe dławiki bezkarkasowe LP EDGE, nawijane drutem profilowym,
  • dławiki skompensowane prądowo DST-N na toroidalnych rdzeniach nanokrystalicznych w kapsule izolacyjnej,
  • transformatory impulsowe z zastosowaniem innowacyjnych materiałów ferrytowych.O firmie:

Firma © AET powstała w 1991 r., jako spółka cywilna Sławomira Adamczaka i Krzysztofa Zbanyszka, a w 2000 r. do grona wspólników dołączył Dionizy Patryniak. W kwietniu 2015 roku nastąpiło przekształcenie działalności gospodarczej prowadzonej pod firmą AET S.Adamczak, K.Zbanyszek, D.Patryniak Spółka Jawna w AET Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa.

W 2001 roku AET uruchomiło produkcję elementów indukcyjnych oraz wykonywanie tych elementów według projektu i na zlecenie klienta. Od 2014 AET świadczy też kompleksowe usługi w zakresie montażu układów elektronicznych.


Od sierpnia 2006 roku firma działa w obecnej siedzibie w Ostrowie Wielkopolskim przy ul. Wysockiej 48, którą stanowi budynek biurowo-magazynowo-produkcyjny o powierzchni użytkowej 500 m kw. Od 2016 r. produkcja elementów indukcyjnych odbywa się również w nowo otwartym oddziale firmy o powierzchni użytkowej około 1150 m kw.[/i]

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1