reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© PixabayBykst Przemysł elektroniczny | 28 maja 2018

Electro-Welle ponownie inwestuje w produkcję

Nowa, szósta już linia o produkcji SMT, automat do inspekcji pasty i komora klimatyczna – to tylko część najnowszych inwestycji małopolskiej firmy Electro-Welle.
Electro-Welle, producent elektroniki z Marcinkowic koło Nowego Sącza, systematycznie inwestuje w park maszynowy. O najnowszych nabytkach oraz o planach firmy opowiada jej właścicielka, Dorota Stanuch-Sroka.

evertiq.pl: - Jakie nowe urządzenia pojawiły się ostatnio w parku maszynowym Electro-Welle?


Dorota Stanuch-Sroka, Electro-Welle: - Przez ostatnich kilkanaście miesięcy mieliśmy do czynienia z rozwojem parku maszynowego firmy w różnych działach produkcyjnych. W celu optymalizacji procesów produkcyjnych zakupiona została automatyczna myjka do mycia szablonów typu MiniSwash, nowe aplikatory do zagniatania terminali na przewodach, urządzenie do punktowego utwardzania kleju UV oraz automatyczne depanelizatory do separacji długich PCB (np. pasków LED).

W dziale montażu powierzchniowego natomiast pojawiła się druga, większa komora klimatyczna do magazynowania komponentów o MSL>1 oraz szybkoobrotowy mieszalnik pasty lutowniczej, dzięki któremu w procesach montażu używamy dobrze wymieszanych i pozbawionych pęcherzyków powietrza past lutowniczych.

Warto również wspomnieć o uruchomieniu szóstej linii produkcyjnej do montażu powierzchniowego SMT, dedykowanej dla produkcji krótkich serii prototypowych.

Uzupełnieniem procesu montażu SMT jest zakup drugiego, nowego agregatu lutowniczego (Ersa Powerflow e-N2) do lutowania komponentów THT w osłonie gazu obojętnego (azot).

Firma Electro-Welle wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów i stale podnosi jakość swoich wyrobów, czego przejawem jest także zakup automatu SPI z technologią inspekcji 3D firmy Koh Young, a także wdrożenie do procesów produkcyjnych technologii druku 3D, pozwalającej w szybkim czasie tworzyć niestandardowe narzędzia pomocne w procesach produkcyjnych.

- Kiedy zostały zainstalowane?


- Procesy zakupu i instalacji wyżej wymienionych urządzeń przebiegły stopniowo przez cały ostatni rok. Do końca czerwca bieżącego roku zakończy się instalacja i uruchomienie agregatu lutowniczego Ersa oraz automatu SPI.

- Czy planowane są kolejne zakupy tego typu?


- Oczywiście. Przymierzamy się do zakupu automatu AOI 3D, bezdotykowej liczarki komponentów X-Ray czy systemu automatycznego magazynowania i wydawania komponentów SMD .Obecnie jesteśmy na etapie zbierania i porównywania ofert.

- Czy firma zamierza także inwestować w budynki?


- Aktualnie planowana jest tylko modernizacja i rozszerzenie powierzchni użytkowej oraz magazynowej na Dziale Obróbki Metalu poprzez zabudowę antresoli ciężkiej. Pozwoli to na lepsze zagospodarowanie miejsca do magazynowania wyrobów gotowych.

- Czy pojawili się nowi klienci, jeśli tak – to z jakich sektorów?


- Firma, dzięki szerszemu wyjściu na rynek z ofertą montażu kontraktowego, w ciągu ostatniego roku realizowała wiele zleceń dla nowych klientów. Są wśród nich kontrahenci z branży telekomunikacyjnej, kolejowej, medycznej, oświetleniowej, grzewczej, wentylacyjnej, ppoż., działający nie tylko na rynkach krajowych, ale i zagranicznych.

- Ile osób pracuje w Electro-Welle?


- W ciągu ostatniego roku miał miejsce przyrost kadry pracowniczej. Obecnie zatrudniamy 154 osoby. Prowadzony jest nabór dla logistyków, inżynierów elektroników / inżynierów produkcji, których zadaniem byłoby przygotowywanie projektów do produkcji, opieka nad procesem, tworzenie dokumentacji technicznej. Okresowo realizowane są przyjęcia dla pracowników produkcji (montaż / operatorzy maszyn).

- Dziękuję za rozmowę!

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1