reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© adam121 dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 17 maja 2018

SUNEX z rekordowymi przychodami w I kwartale

Raciborski producent innowacyjnych rozwiązań opartych o odnawialne źródła energii spodziewa się kolejnych wzrostów i planuje ekspansję na nowe rynki. Pomoże mu w tym nowoczesny park maszynowy.
SUNEX w I kwartale 2018 roku odnotował przychody ze sprzedaży na poziomie 10,5 mln zł. Zysk operacyjny i EBITDA ukształtowały się odpowiednio na poziomach 0,3 mln zł i 0,8 mln zł, a wynik netto 0,2 mln zł.

- W I kwartale 2018 roku pozyskaliśmy kolejne istotne zamówienia, dzięki czemu osiągnęliśmy wyraźny wzrost przychodów. Warto dodać, że po raz pierwszy od czasu debiutu SUNEX na rynku giełdowym w 2011 roku, zanotowaliśmy w I kwartale zysk na sprzedaży na poziomie 0,4 mln zł. W kolejnych okresach spodziewamy się dalszego wzrostu sprzedaży, zwłaszcza, że drugi i trzeci kwartał są tradycyjnie najlepszymi okresami w wykonaniu Spółki i odpowiadają za 60-70% rocznych obrotów – mówi Romuald Kalyciok, prezes SUNEX SA.

Najwyższą sprzedaż zanotowano na strategicznie ważnym dla spółki rynku niemieckim - ok. 60% w strukturze przychodów, ok. 30% na bardzo perspektywicznym rynku polskim, oraz ok. 10% na pozostałych rynkach.

Szansę na rozwój SUNEX upatruje w coraz większym zainteresowaniu energią słoneczną, jako oszczędnym i ekologicznym sposobie ogrzewania. Wspierać go będzie także decyzja Unii Europejskiej, która przyjęła dyrektywę nakazującą do 2020 roku zwiększenie udziału źródeł odnawialnych w bilansie energetycznym do 20 % we wszystkich krajach UE.

SUNEX planuje rozbudowę mocy produkcyjnych i wdrożenie nowych wyrobów do swojej oferty. Wartość inwestycji opiewa na ok. 8-9 mln PLN. Firma złożyła już wniosek o dofinansowanie tego projektu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. Dzięki nowoczesnej technologii zostanie stworzony park maszynowy, który pozwoli nie tylko na wygenerowanie wyższej marży na sprzedaży, ale także usprawni procesy logistyczne i umożliwi realizację nietypowych zamówień.

- Dzięki realizacji tego projektu nasza spółka umocni swoją pozycję producenta rozwiązań grzewczych i instalacyjnych. Przyczyni się to do ekspansji na nowe rynki i wyróżni nas na tle konkurencji – twierdzi Romuald Kalyciok.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1