reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 26 marca 2018

Spółka zależna APS Energia ma zlecenie od Polimeksu Energetyka

Kontrakt zawarła spółka zależna ENAP. Zakłada on wykonanie prac z zakresu aparatury kontrolno-pomiarowej i automatyki oraz rozproszonego systemu sterowania.
Wartość umowy sięga 5,5 mln zł netto. Zakończenie prac planowane jest na początek 2019 roku.

APS Energia systematycznie buduje portfel zamówień. Na początku 2018 roku spółka otrzymała koncesję z MSWiA, która pozwoli na sprzedaż urządzeń zasilania gwarantowanego dla sektora wojskowego i pozostałych służb mundurowych. W drugiej połowie ubiegłego roku pozyskała dwa duże zlecenia zagraniczne. Podpisano umowę z Rusatom Overseas na dostawę urządzeń zabezpieczających dwa bloki Kurskiej Elektrowni Atomowej-2 za około 14,2 mln zł oraz z Gazprom Invest na dostarczenie urządzeń zasilających system magistral dwóch gazociągów na 12,6 mln zł. Na krajowym rynku w grudniu zawarła umowę z Grupą H. Cegielski o wartości 16,5 mln zł. Zlecenie pochodzi z segmentu transportu i trakcji.

Efektem rosnących zamówień jest zwiększająca się sprzedaż. Po trzech kwartałach skonsolidowane przychody APS Energia wzrosły o 49% do 62,9 mln zł. W czwarty kwartał spółka weszła z portfelem zamówień sięgającym 36 mln zł. Ostatnie trzy miesiące w roku są z reguły okresem żniw dla spółki. Wyniki za cały miniony rok poznamy 30 marca.

Źródło: akcjonariat.pl
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
November 14 2018 11:24 V11.8.1-2