reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Raytheon Przemysł elektroniczny | 23 marca 2018

MON podpisał umowy offsetowe z Raytheonem

Umowy offsetowe do programu Wisła podpisano dzisiaj w Ministerstwie Obrony Narodowej. Umowa za zakup systemu Patriot może być zawarta nawet już w przyszłym tygodniu.
Ministerstwo Obrony Narodowej podpisało umowy offsetowe związane z dostawą przeciwlotniczych i przeciwrakietowych zestawów rakietowych średniego zasięgu „WISŁA – etap I”. Ich podpisanie jest warunkiem koniecznym do zawarcia umowy na dostawę systemu „WISŁA – Etap I” - poinformowało Ministerstwo Obrony Narodowej.

- Poprzez podpisanie umowy offsetowej Raytheon i Ministerstwo Obrony Narodowej przygotowały grunt pod bezprecedensowy transfer technologii do polskiego przemysłu w maksymalnym zakresie, na jaki pozwala amerykańskie prawo i zasady polityki. Umowa ta wzmacnia także partnerską współpracę pomiędzy przemysłem Stanów Zjednoczonych i Polski – jednego z najważniejszych sojuszników NATO – komentuje Pete Bata, wiceprezes Polskiego Programu Zintegrowanej Obrony Przeciwlotniczej i Przeciwrakietowej w spółce Raytheon Integrated Defence Systems.
Umowa offsetowa z Raytheon Company, zawierająca 31 zobowiązań offsetowych na okres 10 lat, pozwoli na pozyskanie zdolności w zakresie dowodzenia i kierowania w oparciu o moduł IBCS, produkcji i serwisowania wyrzutni i pojazdów transportowo-załadowczych, a także na utworzenie certyfikowanego Centrum Administracji i Zarządzania Produkcją, dostosowaniem, serwisowaniem oraz naprawami Systemu „Wisła” i innych programów obrony przeciwlotniczej i obrony powietrznej. Umowa zakłada również pozyskanie zdolności produkcji i serwisowania 30 mm armat Bushmaster. Wartość umowy offsetowej wynosi 224 121 788 złotych – czytamy dalej w komunikacie MON.

Analogiczna umowa z Lockheed Martin Global Inc. zawiera 15 zobowiązań offsetowych w tym samym okresie obowiązywania – 10 lat. Pozyskane w ramach umowy zdolności pozwolą na produkcję i serwisowanie elementów wyrzutni przeznaczonych dla pocisków PAC-3 MSE, produkcji wybranych elementów pocisków PAC-3 MSE, budowę laboratorium dla badań pocisków rakietowych, a także zdolności związanych z utrzymaniem samolotów F-16. Wartość umowy offsetowej wynosi 724 764 000 złotych.

Ocena ofert oraz negocjacje offsetowe trwały od października 2017 roku do marca 2018 roku.

Źródło: MON
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
November 15 2018 17:25 V11.9.0-2