reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 23 marca 2018

Wykład C.H.Erbslöh na TEC Warszawa 2018

W maju odbędzie się kolejna, piąta już edycja targów TEC Warszawa. Jak co roku przybliżamy tematykę wykładów, które odbędą się podczas seminarium towarzyszącemu tej imprezie. Na początek rozmawialiśmy z ekspertem firmy C.H. Erbslöh.
Wykład pt. „Zabezpieczanie elektroniki – zalety i wady zastosowanych metod i materiałów” zostanie wygłoszony podczas seminarium TEC Warszawa 2018, na które zapraszamy 17 maja do hotelu Double Tree by Hilton. Darmowa rejestracja na to wydarzenie możliwa jest pod tym linkiem.

Wystąpienie poprowadzi Rafał Przegaliński, technical sales support specialist firmy C.H.Erbslöh, który ma już spore doświadczenie w edukowaniu, bowiem na podyplomowych studiach „Inżynieria produkcji urządzeń elektronicznych” na Politechnice Gdańskiej prowadzi wykłady z przedmiotu „Procesy produkcyjne - klejenie, czyszczenie, zabezpieczanie”. Jednak jak zaznacza ekspert, podczas seminarium TEC Warszawa zamierza potraktować temat zabezpieczania szeroko rozumianej elektroniki bardziej szczegółowo.

evertiq.pl: - Którą metodę stosuje się najczęściej przy zabezpieczaniu elektroniki?

Rafał Przegaliński, C.H. Erbslöh: W dobie dzisiejszych możliwości technologicznych możemy zabezpieczyć szeroko rozumianą elektronikę na wiele sposobów. Proces za każdym razem powinien być dobierany indywidualnie dla projektu i jest zależny od wielu zmiennych. Śmiało mogę powiedzieć, iż najpopularniejsze jest zalewanie, hermetyzowanie żywicami poliuretanowymi.

- Co kosztuje najwięcej?

- Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć co jest droższe. Kalkulacje muszę się opierać nie tylko na cenie samego materiału, ale również specjalistycznych urządzeń użytych w procesie oraz wydajności jakie chcemy osiągnąć.

- Czy któreś ze stosowanych dotąd metod odchodzą już do lamusa? Jeśli tak, to dlaczego?

- Wszystkie znane metody mają swoich zwolenników oraz przeciwników. Z jednej strony niektóre projekty pozwalają na szybki proces i dużą wydajność, z drugiej strony złożoność oraz wieloetapowość procesu jest nie do uniknięcia.

- A która metoda zyskuje na popularności?

- Dość powszechne jest zabezpieczenie elektroniki różnego rodzaju zalewami, jednak coraz popularniejsze staje się lakierowanie, nie tylko w dużych firmach.

- Dla kogo przeznaczony jest wykład?

- Dla osób, które są chcą dowiedzieć się czegoś więcej o samym procesie, możliwych problemach i ich rozwiązaniach oraz istotnych kryteriach doboru odpowiedniej dla procesu metody.

- Dziękuję za rozmowę!
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
November 15 2018 17:25 V11.9.0-2