reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© vladimir majkic dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 22 marca 2018

VersaBox pracuje nad mobilnymi robotami

VersaBox Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich, którego wartość wynosi około 8 mln PLN.
Projekt „Autonomiczny system transportu, oparty na robotach mobilnych oraz uczących się algorytmach planowania i sterowania, dla procesów produkcyjnych oraz nieliniowych procesów wewnętrznej logistyki magazynowej” ma na celu m.in. optymalizację i automatyzację procesów intralogistycznych, co pozwoli na obniżenie kosztów produkcji i obsługi towaru oraz redukcję problemów wynikających z braku pracowników.

W ramach wstępnych prac B+R firma opracowała prototyp robota mobilnego, który w oparciu o nowatorskie rozwiązania (w tym będące przedmiotem zgłoszenia patentowego) autonomicznie porusza się w budynkach i wśród ludzi. - Testy i pokazy rozwiązania wykazały duże zainteresowanie rynku oraz konieczność przeprowadzenia dalszych badań w celu umożliwienia wdrożenia produktu odpowiadającego potrzebom użytkowników – informuje VersaBox w komunikacie.

W ramach projektu VersaBox przeprowadzi badania, mające na celu weryfikację możliwości wykorzystania:
  • zaawansowanych lokalnych i funkcjonujących na poziomie pojedynczego robota algorytmów uczących się wzorców ruchowych przeszkód,
  • samouczących algorytmów do zarządzania grupą robotów na bazie informacji przekazywanych przez roboty w czasie rzeczywistym oraz algorytmów predictive maintenance.

VersaBox zbada też możliwości wykorzystania różnych systemów wizyjnych oraz opracowanych przez VersaBox algorytmów do pozycjonowania i nawigacji z wykorzystaniem sensorów dających odwzorowanie przestrzeni w 3D. Zaprojektowany zostanie również układ zasilania z możliwością odzysku energii hamowania.

W oparciu o opracowane rozwiązania wykonana zostanie seria prototypów robotów umożliwiająca badania i testy przemysłowe.

Projekt jest współfinansowany w ramach “Programu Operacyjnego Innowacyjny Rozwój 2014 – 2020”, współfinansowanego ze środków EFRR, tj. Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Działania 1.1 – Projekty B + R przedsiębiorstw, Poddziałanie 1.1.1 – Badania przemysłowe i prace rozwojowe realizowane przez przedsiębiorstwa, zawarty z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju w dn. 26.07.2017 r. Wartość projektu to 8 005 095,15 PLN, a wkład Funduszy Europejskich: 5 278 453,56 PLN. Czas trwania przedsięwzięcia: 2017-05-01 - 2019-04-30

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 25 2018 19:10 V11.1.0-1