reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 20 marca 2018

UNIMOT chce wejść w elektromobilność

UNIMOT SA, importer paliw płynnych, negocjuje warunki współpracy z wiodącym chińskim operatorem stacji do ładowania pojazdów elektrycznych.
UNIMOT SA rozważa rozszerzenie oferty produktowej Grupy o stacje do ładowania pojazdów elektrycznych. Zarząd spółki podpisał już wstępne porozumienie z Wanbang Charge Equipment Co. Ltd. (Star Charge) – największym niezależnym operatorem stacji ładowania pojazdów EV w Chinach.

W ramach zawartego porozumienia UNIMOT przeanalizuje też możliwość produkowania ładowarek elektrycznych w oparciu o rozwiązania Star Charge, jak również uruchomienie wspólnego centrum badawczo-rozwojowego w celu rozwoju tych technologii.
– Rozwój projektu elektromobilności w Polsce jest w dużej mierze uwarunkowany infrastrukturą, czyli dostępem do stacji zasilania pojazdów elektrycznych – twierdzi Maciej Szozda, prezes UNIMOT SA. – Mając to na uwadze, jak również realizując plan ekspansji marki AVIA na rynku paliwowo-energetycznym, zwróciliśmy się do znanego dostawcy rozwiązań dla pojazdów elektrycznych, czyli firmy Star Charge. Na podstawie zawartego porozumienia pomiędzy naszymi firmami będziemy negocjować warunki współpracy w zakresie dystrybucji urządzeń SC w Polsce oraz w innych krajach Unii Europejskiej. Nie ukrywam też, że jesteśmy zainteresowani zakupieniem licencji na oprogramowanie do zarządzania siecią SC i aplikacją mobilną dla użytkowników pojazdów elektrycznych – wyjaśnia prezes Szozda.

Firma Star Charge to największy w Chinach dostawca punktów ładowania pojazdów elektrycznych. Dysponuje siecią ponad 4 tys. punktów ładowania pojazdów elektrycznych, z której korzysta ponad 400 tys. aktywnych użytkowników. Firma jest też właścicielem platformy IT do zarządzania systemem stacji ładujących i obsługi klienta. Ambicją Star Charge jest ekspansja na nowe rynki poprzez sprzedaż urządzeń oraz rozwiązań IT dedykowanych dla pojazdów elektrycznych.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
November 15 2018 17:25 V11.9.0-1